Twitter Sphere’i satın aldı!

Twitter son zamanlarda birçok konu ile gündeme geliyor. Ancak şimdi bir satın alım ile ilgili gündemde. İngiltere’de oldukça fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması Sphere’i satın aldı!

Twitter bildiğiniz üzere Facebook çatısı altında olmayan nadir platformlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Birçok sosyal medya platformu genel olarak Facebook çatısı altında faaliyet gösteriyor. Twitter ancak daha da büyümeyi hedefliyor gibi gözüküyor. Facebook bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıllarda WhatsApp’ı satın almıştı. WhatsApp’ı satın alması ile birlikte resmen mesajlaşma tarafında rakibi bir tek Telegram kalmıştı.

Telegram ve WhatsApp’ın kullanıcı sayıları göz önüne alındığında WhatsApp açık ara ile önde oluyordu. Ancak son yaşanan skandallardan sonra Telegram’ın da kullanıcı sayısı oldukça fazla arttı. Bütün bunlara rağmen yine de Telegram’ın WhatsApp’a yetişebilmek için daha çok yolu var. Bunun yanı sıra şimdi ise Twitter, WhatsApp’a rakip olmayı planlıyor olabilir. İngiltere’de oldukça fazla popüler olan mesajlaşma uygulaması Sphere’i satın aldı.

20 kişilik bir ekibin yönettiği uygulamayı büyük ihtimalle Twitter gelecek gördüğü için satın aldı. Çünkü uygulamayı Twitter daha da geliştirmeyi hedefliyor. Artık yeni kullanıcıların alınmadığı uygulamanın ne kadara satın alındığı bilinmiyor.

Twitter büyük ihtimalle belirli bir süre sonra WhatsApp’a rakip olarak bu yeni uygulamasını kullanıma sunacak. Twitter, Dünya’da çok fazla kullanılan bir sosyal medya platformu. Bundan dolayı da Telegram’dan daha hızlı bir şekilde Sphere’a kullanıcı çekebilir. Twitter’ın bu konuda yapacağı yeni hamleler ilerleyen süreçlerde belli olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.