Twitch’in sahibi kim?

Son zamanlarda birçok kişi tarafından popüler yayın platformu Twitch’in sahibinin kim olduğu oldukça çok merak ediliyor. Birçok kişi tarafından merak edilen konuyu sizler için haberimizde cevapladık.

Günümüzde birçok meslek artık popülerliğini yitirmeye başladı. Sadece ülkemizde değil bütün Dünya’da göz önünde olan meslekler artık sosyal medya ile ilgili meslekler oluyor. Birçok genç YouTuber, Influencer veya Twitch yayıncısı olmak istiyor. Hal böyle olunca insanlarda bu meslekler hakkında araştırma yapıyor.

Yayıncılık denince akla ilk gelen platform Twitch oluyor. Birçok kişi tarafından takip edilen platform son zamanlarda sık sık gündeme gelmeye başladı. İnsanlar Twitch’in sahibinin kim olduğunu internette araştırıyor. Arama motorlarında en çok aranan sorulardan biri olan “Twitch’in sahibi kim?” sorusuna gelecek olursak aslında Twitch eskiden Justin.tv olarak faaliyet gösteriyordu.

Justin Kan ve Emmett Shear tarafındna kurulan Twitch 2011 yılında faaliyet göstermeye başladı. Daha sonra 2014 yılına gelindiğinde Twitch, Amazon tarafından 970 milyon dolar karşılığında satın alındı. Bu tarihten itibaren Twitch’in sahibi Amazon yani Jeff Bezos olarak geçmektedir. Twitch’in son açıklanan rakamlara göre 7,46 milyon aktif yayıncısı bulunuyor. Günlük izleyici sayısı 15 milyon olarak açıklanmış durumda.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.