Zoom uygulaması Türkiye’de kullanıcı sayısını katladı

Dünyanın önde gelen video konferans uygulamalarından biri olan Zoom, Türkiye özelinde önemli bir rapor paylaştı. Pandemi süresince Zoom uygulamasına olan ilgi büyük oranda artarken Türkiye’de de uygulamanın kullanıcı kitlesi katlandı. İşte Zoom’un Türkiye özelinde paylaştığı çarpıcı rakamlar…

Zoom, Ocak ayı ile karşılaştırıldığında Nisan ayında 139 kat büyüdü. Yani Türkiye’de kullanıcı sayısını sadece 4 ayda 139 kat büyütmeyi başardı. Ücretli Zoom müşterileri söz konusu olduğunda da hatırı sayılır bir oranda büyüme kaydeden Zoom, bu abonelerinin sayısını da 10 kat artırdı.

Kullanıcı bazlı rekor kırmayı sürdüren Zoom, diğer yandna gerçekleştirilen oturum sayısı bakımından da Türkiye’de önemli oranda büyüme kaydetti. Nisan 2020’de 300 milyon günlük toplantı katılımcısına ulaşarak rekorları hayli zorlayan Zoomda yapılan toplantıların dakika bazında süresi 2 trilyon dakikayı geçti.

Güvenlik konusunda pek çok eleştiriye hedef olan ve bazı üniversite ve şehirlerde kullanımı yasaklanan Zoom, her ne kadar Çin merkezli bir şirket olarak biliniyor olsa da aslında kurucusu ABD vatandaşı ve Çin ile bir ilgisi bulunmuyor.

Zoom’un en büyük rakipleri ise Google Meet, Messenger, FaceTime, Microsoft Teams ve Skype…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.