YouTube’da koyu temaya nasıl geçilir

YouTube Koyu tema, standart uygulamanın veya web sitesinin parlak beyaz ışığından, karanlık görünüme geçiş yapmanızı sağlar.

Karanlık Mod, YouTube’a nispeten yeni bir ek. 2017 yılında masaüstü tarayıcıları için kullanıma sunuldu, Mart 2018’de iOS’ta (hem iPhone hem de iPad) tanıtıldı ve Temmuz 2018’de Android cihazlar için kullanıma başlandı.

IOS’ta YouTube Koyu Tema nasıl kullanılır?

YouTube uygulamasını iPhone veya iPad’de kullanıyorsanız Karanlık Mod’u bulmak kolaydır. Seçenekler menüsünü açmak için uygulamanın sağ üst köşesindeki hesap resminize dokunup Ayarlar> Tema> Koyu seçeneğini belirleyin.

Yukarıdaki adımları tekrarlayarak ve anahtarı tekrar Işığa çevirerek bunu istediğiniz zaman tersine çevirebilirsiniz. Aksi takdirde, YouTube uygulaması açtığınızda her zaman Karanlık Mod’a döner.

Android’de YouTube Koyu Modu nasıl kullanılır?

Bu nispeten yeni bir özelliktir ve cihazınızı kullanıma sunmanız biraz zaman alabilir, bu nedenle önümüzdeki birkaç gün için kullanamıyorsanız çok hayal kırıklığına uğramayın.

Karanlık Mod’a erişmek için YouTube uygulamasını açmanız ve Ayarlar bölümüne gidip Genel’e basmanız gerekir. Bu menüde koyu gölgeye geçmek için düğmeyi bulacaksınız.

Bunu değiştirdikten sonra, varsayılan olarak açık olduğunu göreceksiniz, ancak sadece yukarıdaki adımları tekrar yapmak ve kapatmak istiyorsanız, ileride değiştirmesi kolay bir şey.

Mac veya PC’de YouTube Koyu Modu nasıl kullanılır?

YouTube’u bir masaüstü web tarayıcısında kullanıyorsanız menüye erişmek için sağ üstteki hesap resminizi tıklayın. Yaklaşık yarı yolda, Karanlık Temayı (yani Karanlık Mod) etkinleştirmek için bir anahtar belirleyeceksiniz.

Karanlık Mod aynı adımları izleyerek geçiş yapana kadar aktif kalacaktır.

Gerçekten bu kadar basit. Artık favori YouTube videolarınızı gözlerinizi zorlamadan herhangi bir aydınlatma koşulunda kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.