Youtube’da Gizli Mod nasıl kullanılır?

En yaygın kullanılan video akışı hizmetlerinden biri olan Youtube, kurulduğu günden bu yana büyük bir hızla büyüyor.  Google çok sayıda kullanıcı arayüzü değişikliği yaptı ve kullanıcılarına deneyim, gizlilik ve güvenlik açısından en iyi sonuçları sunmak için çok çalışıyor. Sunulan gizlilik özelliklerinden biri de Youtube’daki gizli moda geçme özelliğidir.

Ortaya koydukları popüler özelliklerden biri de, Youtube’un kullanıcılarına görüntüleme ve arama geçmişine dayalı yeni videolar önermesi. Ancak, geçmiş günlerde olmak istemediğiniz bazı videolar vardır veya Youtube’un bu tür videoları önerilen bölümde göstermesini istemezsiniz. YouTube,  Android uygulamasında yeni gizli modda bu sorunu kısa süre önce çözdü.

Youtube’da Gizli Modu Etkinleştirme

Youtube Android uygulamasında gizli modu nasıl etkinleştirebilirsiniz. 

  1. Her şeyden önce, Android cihazınızda çalışan bir internet bağlantısıyla Youtube uygulamasının en son sürümüne sahip olmanız gerekir .
  2. Uygulamanın daha eski bir sürümüne sahipseniz, bu özelliği kullanmak için uygulamayı güncellemeniz gerekir . Bunu yapmak için Google Play Store’a gidin ve Youtube’u arayın.
  3. Otomatik güncellemeyi kullanıyorsanız, bir Wi-FI ağına her bağlandığınızda güncellemeler alır. Veya, bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin ve kurun. En son sürüme sahipseniz, yalnızca açık bir seçenek olacaktır .
  4. Artık Youtube uygulamasının son sürümüne sahip olduğunuzdan uygulamayı açın
  5. Ardından, ekranın sağ üst köşesindeki profil simgesine dokunun .
  6. Bu menüde gösterilen farklı seçeneklerin bir listesi olacaktır .


7.Bundan sonra, YouTube uygulamanız için gizli modu etkinleştirmek için Gizli Modunu  seçeneğine tıklayın.

8.Gördüğünüz gibi, gizli modda profil simgesi siyah gizli bir sembolle değiştirilecek ve altta “Gizli moddasınız” yazan bir mesaj göreceksiniz.

Not: Youtube’daki gizli mod şu anda yalnızca Android akıllı telefon kullanıcıları için kullanılabiliriPhone ve iPad kullanıcıları, özellik iOS için henüz sunulmadığından bir süre beklemek zorunda kalabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.