YouTube geçmişi nasıl temizlenir?

YouTube, herkese bir şeyler sunan video paylaşım platformudur. Film ve müzik videolarından, çeşitli komplo teorilerinden söz eden videolara, öğretici videolardan, çeşitli bilim deneylerini gösteren videolara… Bu platfromda videoların sınırı yoktur. Youtube her zaman ilgilenebileceğiniz videolarla doludur.

 

Basitçe söylemek gerekirse, hepimizin gurur duymadığımız bir YouTube geçmişi var. Ve YouTube geçmişimizin her zamanki gibi bozulmamış kalmasını sağlamanın yolları olsa da – herkes Gizli moddan haberdar mı? -bilinmez..

Ancak asıl soru şu ki, biraz garip bir YouTube tarama geçmişimiz olsa bile önemli mi? Bunu yaparsanız, özellikle bilgisayarınızı başkalarıyla paylaşıyorsanız. Yeni başlayanlar için izlediğiniz videoları görecekler. Ayrıca YouTube, izleme alışkanlıklarınıza dayanarak onlara iyi, kötü, asosyal videolar önerecektir. Şimdi, bu videolardan bazıları çeşitli şeyler hakkında bilgi vererek diğerlerini de akılda tutarak başkalarını aydınlatabilir.

Gizli video yığınınızın başkalarının arama penceresine girmemesini sağlamanın en iyi yolu, YouTube izleme geçmişinizi ve aramanızı temizlemektir. Bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 

YouTube uygulamasını kullanırken:

– Profil resminizin üzerine dokunun.

– Ardından Ayarlar seçeneklerine dokunun.

– Aşağı kaydırarak Geçmiş ve Gizlilik bölümüne gidin.

– İzleme Geçmişini Temizle seçeneğine dokunun.

– Şimdi Arama Geçmişini Temizle seçeneğine dokunun.

Bunu yapmak, yalnızca izlediğiniz tüm videoları değil, aynı zamanda hesabınıza bağlı tüm bağlı cihazlardan aradığınız videoları da siler.

 

YouTube’u web üzerinde kullanırken

– YouTube.com’u açın ve pencerenin sol tarafındaki Geçmiş seçeneğine hafifçe vurun.

– Sağ tarafta İzleme Geçmişi’ni seçin.

– Tüm İzleme Geçmişini Temizle seçeneğini tıklayın.

– Şimdi sağ taraftaki Arama Geçmişi seçeneğini belirtin.

– Tüm Arama Geçmişini Temizle seçeneğini tıklayın.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.