Yeni MacBook’lar geliyor!

Geçtiğimiz haftalarda yeni iPhone modellerini tanıtan Apple şimdi başka bir etkinliğe hazırlanıyor. iPad, AirPods ve Mac’lerin tanıtılacağı etkinliğin tarihi belli oldu!

Dünya’nın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple her sene olduğu gibi bu sene de yeni telefon modellerini tanıttı. Geçen ay düzenlenen bir etkinlikte tanıtılan iPhone 13 serisi oldukça çok gündem olmuştu. Özellikle 1 TB depolama alanı olan iPhone 13 Pro Max sürümünün fiyatı çok fazla konuşuldu.

Apple yine her sene olduğu gibi iPhone serisi ile kendinden bolca söz ettirdi. Önümüzdeki haftalarda ise bu durum aynı şekilde devam edeceğe benziyor. Çünkü Apple yeni bir etkinlik düzenleyecek. Bu etkinlik kapsamında Mac, iPad ve AirPods’ların yeni versiyonları tanıtılacak.

Apple genel olarak yılda üç adet etkinlik yapıyor. Bu etkinliklerin ilki olan WWDC’de yazılımlarını, Eylül ayında yapılanda iPhone serisini, Ekim ayında da Mac, iPad ve AirPods ürünlerini tanıtıyor. Bu sene de takvime uyulacak gibi duruyor. Apple’ın bu etkinlikte tanıtacağı ürünlerde yeni yongası M1X’in olması bekleniyor.

MacBook Pro 16’da da bu yonganın kullanıldığına dair bazı bilgiler bulunuyordu. Bundan dolayı da etkinlik kapsamında MacBook Pro 16 tanıtılabilir. Büyük ihtimalle MacBook Pro 16’nın yanında yeni AirPods 3’de tanıtılacaktır. Bazı sızıntılara göre Mac Mini’nin de tanıtılma ihtimali bulunuyor. Ancak bu ihtimal oldukça az.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.