Yavaş bağlantısı olanların Facebook deneyimi iyileşiyor‏

Bu yenilikler, Haber Akışının bağlantı hızı fark etmeksizin başarılı bir şekilde yüklenmesini ve kaydırılabilmesini sağlıyor. Bağlantısı yavaş olanların Facebook deneyimini iyileştirmek için yapılan güncellemeler şöyle:

  • Bağlantı hızı göz önünde bulunduruluyor: Kullanıcıların bağlantı hızını belirlemeye yönelik bir teknoloji geliştiren Facebook, ortalamanın altında hızda bir bağlantı tespit ettiğinde Haber Akışı kaydırılırken daha fazla hikayeyi sıraya alarak kesintisiz bir deneyim sunuyor.
  • Hikayeler önceliklendiriliyor: Haber Akışında, altta kalan hikayeler yerine kişinin o anda baktığı hikaye önceliklendirilerek yükleme yapılıyor. Bunun yanı sıra, Facebook’un daha yeni bir JPEG fotoğraf formatını kullanmaya başlamasıyla da resimlerin yüklenme hızı artarken, bu sırada kullanılan veri miktarı azalıyor.
  • Kötü bağlantılarda dahi Haber Akışı görüntülenebiliyor: İnternet bağlantısının özellikle kötü olduğu veya kesildiği durumlarda insanlar Facebook’a bir önceki girişlerinde gördükleri hikayeleri yeniden yüklenmelerine gerek kalmadan görüntüleyebiliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.