Xbox One üretimi durduruluyor, gözler Xbox Series X’te

Microsoft’un uzun yıllardır hazırlık yaptığı Xbox Series X için büyük gün yaklaşıyor. Üretim bandınının büyük kısmını yeni konsoluna ayırmak isteyen Microsoft, Xbox One ve Xbox One S Digital Edition sürümlerinin üretimini ise tamamen durduruyor.

2020, oyun konsollarının büyük bir yarış içinde olacağı bir yıl olacak; zira Sony, PlayStation 5 yani PS5 ile bu sene oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanırken, üretimi de artırdı ve yıl sonuna kadar 10 milyon adet PS5 üretmeyi arzu ediyor. Microsoft da boş durmuyor ve Xbox Series X için son hazırlıklarını yapıyor.

Ancak yönünü tamamen yeni konsoluna çeviren şirket, Xbox One ve Xbox One S Digital Edition sürümlerinin üretimini durdurmaya karar verdi. Xbox One X, bilindiği gibi şirketin satışa sunduğu en güçlü oyun konsolu olma özelliği taşıyor; ancak Xbox Series X söz konusu olduğunda Xbox One X’inda pabucunun dama atıldığı söylenebilir.

Diğer yandan Xbox One S Digital Edition, yani disk sürücüsü bulunmayan Xbox One S konsolu da artık üretilmeyecek. Ancak ilginçtir ki Microsoft, disk sürücüsü bulunan Xbox One S’i üretmeye bir süre daha devam edecek ve bu konsol özelinde üretimi durdurma kararı alınmış değil.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.