Xbox One PlayStation 4’ü solladı!

Yeni nesil konsollar arasındaki rekabet, PlayStation 4 ve Xbox One piyasaya sürülmeden çok önce başlamıştı. Microsoft’un Xbox One’ı tanıtırken takındığı tavır ve koyduğu kurallar oyuncuların bu konsola karşı olan ön yargılarını olumsuz etkilemiş, bu da konsolun satışlarına eksi olarak yansımıştı.

Hemen hemen eş zamanlı olarak piyasaya sürülen PS4 ve Xbox One arasındaki makas gün geçtikçe açılmış, Sony’nin yeni nesil konsolu, Microsoft’u anavatanı Amerika’da bile geride bırakmıştı.

Microsoft’un Xbox One’da yaptığı indirimler ve cihazın Kinect’siz modelini piyasaya sürmesinin akabinde konsolun satışları artmaya başlamış ve yetkililerin yüzünü güldürmüştü.

Xbox One, PS4’ü geçmeyi başardı

Xbox One’ın satış rakamları artsa bile, genel toplamda PS4’ün çok gerisinde olduğu da bir gerçek. Fakat geçtiğimiz hafta İngiltere’den gelen bir haber oyun severleri bir hayli şaşırttı. Oyun dünyasının başkenti diyebileceğimiz İngiltere’de Xbox One’ın satış rakamları bazında PlayStation 4’ten fazla sattığı açıklandı.

Microsoft’un İngiltere’deki bu başarısı ise konsolun fiyatında yapılan indirime ve Fifa 15’in raflardaki yerini almasına bağlanmış. Öte yandan Xbox One ülkemizde de satışa sunulduğundan beri beklenen ilginin çok çok altında kalmış. Bakalım Microsoft, Xbox One’ın satışlarını arttırmak için yeni hamlelerini ne zaman gerçekleştirecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.