Wirecard Get Together, e-Para ile başladı

Farklı alanlarda ödeme çözümlerini bir arada sunan Wirecard Türkiye tarafından düzenlenen “Wirecard Get Together” etkinliklerinin ilki, 21 Kasım 2019 Perşembe günü Kamara Dome’da gerçekleştirildi. Dünyada ve Türkiye’de e-Para uygulamalarının ve çözümlerinin konuşulduğu etkinlikte, Wirecard Çözüm Danışmanı Sertaç Yay ve dünyanın dört bir yanındaki serbest çalışanların ödemelerine aracılık eden Rimuut’un, Büyüme Lideri Serhat Maraşlıgil birer sunum gerçekleştirdi. Wirecard Türkiye bundan böyle belirli aralıklarla gerçekleştireceği bu etkinliklerle, küresel tecrübesini ekosistemdeki tüm oyuncularla paylaşmayı ve katılımcıların pek çok konuda fikir alışverişi yapabileceği bir fırsat yaratmayı hedefliyor.

Almanya’nın en değerli finans kuruluşu ve Frankfurt Borsası’nda işlem gören ilk 30 teknoloji şirketinden biri olan Wirecard AG çatısı altında faaliyet gösteren Wirecard Türkiye, Wirecard Get Together etkinliklerini başlattı. Sektör profesyonellerini bir araya getirerek deneyim ve örnek proje paylaşımı sağlamayı amaçlayan Wirecard Get Together etkinliklerinin ilki, 21 Kasım’da e-Para konusunu gündeme aldı.

Dünyada ve Türkiye’de e-Para uygulamalarının ve çözümlerinin anlatıldığı buluşmada Wirecard Çözüm Danışmanı Sertaç Yay, e-para’nın sektördeki yerinin ve gelecekte sunacağı fırsatların yanı sıra Wirecard’ın bu alandaki servislerini anlattı. Wirecard White Label E-Money Solutions adını verdikleri ve firmalara özel çözümler yaratılmasına olanak sağlayan e-para hizmetinin Türkiye’de bir ilk olduğunu vurgulayan Yay, e-para çözümlerinin firmalara sadakat programlarından, para transferine kadar birçok noktada eksiksiz çözüm sağladığını belirtti.

Rimuut Büyüme Lideri Serhat Maraşlıgil ise sirkülasyondaki fiziksel banknotların, önümüzdeki 10 sene içerisinde zamanın ruhunu yakalamayacaklarını belirttiği konuşmasında, Rimuut çatısı altında 23 ülkedeki serbest çalışanlara sunduğu kolaylıkları ve e-Para çözümleri konusunda Wirecard ile işbirliklerinin hizmetlerini nasıl eşsiz hale getirdiğini katılımcılarla paylaştı.

e-Para nedir?
Elektronik para, kısaca e-Para, sanal para ve kripto paralardan farklı olarak, Türkiye’de 6493 sayılı kanunda tanımlanan ödeme işlemlerini gerçekleştirmek için kullanılan ve elektronik para ihraç eden kuruluş dışındaki gerçek ve tüzel kişiler tarafından da ödeme aracı olarak kabul edilen parasal değer olarak tanımlanıyor. Son yıllarda firmalara özel sadakat programları veya dijital cüzdan yaratmak için ya da para transferini kolaylaştırmak için kullanılan e-Para çözümleri, yaygınlaşan açık bankacılık uygulamalarıyla birlikte ödeme çözümlerinin de çeşitlendirilmesi ve çok spesifik ihtiyaçlara bile özel uygulamaların yaratılması için uygun bir zemin sağlıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.