Windows Update nasıl yapılır?

Son zamanlarda birçok insan tarafından Windows Update’ın nasıl yapılacağı oldukça çok merak ediliyor. İnsanlar internette Windows 10’u nasıl güncelleyeceğini araştırıyor. Peki Windows 10 nasıl güncellenir?

Birçok insan bilgisayarını aldıktan sonra direkt olarak öyle kullanmaya devam ediyor. Ancak Windows her ay yeni bir güncelleme ile sistemini daha da geliştiriyor. Hem özellik açısından hem de güvenlik açısından bu güncellemeleri bilgisayarınıza yapmak oldukça önemli.

Bu güncellemeleri yapmazsanız bilgisayarınızdaki bilgiler çalınabilir veya oyunlarda tam kapasitede verim alamazsınız. Bu sebeplerden dolayı da güncellemeler bilgisayarınız için oldukça önemli. Aynı zamanda sistem geliştirmeleri sayesinde bilgisayarınızı daha az yorarak ömrü de uzatılıyor.

Windows Update yapmak için ise yapmanız gerekenler çok basit. İlk önce bilgisayarınızın başlat bölümüne girin. Bu bölüme girdikten sonra arama yerine “Windows Update Ayarları” yazıp çıkan seçeneğe tıklayın. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra karşınıza bir ekran çıkacaktır. Eğer Windows Update’leri otomatik olarak güncellemeyi kapatmadıysanız zaten bilgisayarınız günceldir.

Ancak kapattıysanız burada bekleyen güncellemeler yer alacaktır. Bunları “İndir ve Yükle” seçeneğine tıklayarak indirebilirsiniz. İndirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor. Ancak burada güncelleştirmeler gözükmüyorsa “Güncelleştirmeleri denetle” seçeneğine tıklayın. Bu seçenekten sonra yüklenmesi gereken seçenekler gözükecektir.

Bu yerde “İsteğe bağlı kalite güncelleştirmeleri mevcut” diye bir uyarı alıyorsanız bu güncellemeler o kadar önemli değil. Bu başlık altında yer alan güncelleştirmeler sadece kalite güncelleştirmeleri olarak geçiyor. Ancak bunlar bilgisayarınızda dengesizliğe de sebep olabiliyor. O yüzden bunların hepsine tek tek bakarak ihtiyaç duyduğunuzu yapmanızda fayda var.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.