Windows Defender Güvenlik Duvarı nasıl kapatılır?

Windows Defender Güvenlik Duvarı, Microsoft tarafından Windows XP ile sunulan ve o zamandan beri geliştirmeye devam eden tescilli bir veri tarama özelliğidir. Her güncelleme, sizi kötü amaçlı yazılımlara ve internetin getirdiği diğer güvenlik sorunlarına karşı korumak için tasarlanmış yeni geliştirmeler içerir.

Ancak, Windows 10 PC’nizde bazı ağ değişiklikleri yapmanıza veya bazı uygulamaların bağlantı ayrıcalıklarını vermenize de engel olabilir. Windows 10’da Windows Defender Güvenlik Duvarı’nı herhangi bir nedenle devre dışı bırakmak istiyorsanız (ve risklerin farkındaysanız), bunu nasıl yapabileceğinizi aşağıda anlattık.

 Windows Güvenlik Duvarı Nasıl Kapatılır  

Adım 1

Ekranın sol altındaki    windows logosuna tıklayın ardından “Windows Defender Güvenlik Duvarı” yazın çıkan sonucu seçin

Adım 2

Windows Defender Güvenlik Duvarı’nı etkinleştir veya devre dışı bırak’ı tıklayın

 

Adım 3

Şimdi, hem genel hem de özel ağ ayarlarının “Windows Defender Güvenlik Duvarını Kapat (önerilmez)” seçeneğini işaretleyin (seçin) ve tamam’a tıklayın.

 

Eğer Windows Defender Güvenlik Duvarı’nı etkinleştir veya devre dışı bırak seçeneği tıklanmıyorsa, kullandığınız antivirüs programı tarafından yönetiliyor olabilir. Bunun için antivirüs programının güvenlik duvarı kontrolünü pasif hale getirdikten sonra yukarıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.