Windows 10’da Oyun Modu nasıl etkinleştirilir

Microsoft’un Windows, kullanıcıları için birçok özellik ve daha fazla özelleştirme seçeneği sunan popüler bir işletim sistemidir. Microsoft’tan Windows 10, birçok kullanışlı özelliğe sahip en son işletim sistemidir. Microsoft, her Windows 10 güncelleştirmesinde yeni özellikler sunar. Oyun Modu, Microsoft’un oyuncular için oyun deneyimini geliştiren böyle bir özelliktir. Bir Windows bilgisayarda oyun oynarsanız, Oyun Modu size kesinlikle çeşitli şekillerde yardımcı olacaktır. Bu makale, masaüstü bilgisayarınızda Oyun Modunu etkinleştirmenize yardımcı olacaktır.

Oyun Modu ile kastedilen nedir?

Oyun Modu, Microsoft tarafından Windows 10 bilgisayarında tanıtılan oyun özelliğidir. Windows 10’da oyun oynamak için en iyi özelliktir. Kullanıcıların oyunu sorunsuz oynamasını ve sistemi optimize etmesini sağlar. Oyunların yanı sıra, bu mod kullanıcılar için çoklu görevlerde kullanışlıdır. Daha önce Oyun Modu’na Windows 10 Oyun çubuğundan erişildi, ancak şimdi ayar taşındı. Şimdi, Windows 10 bilgisayarında Oyun Modunun nasıl etkinleştirileceğini kontrol edelim.

Windows 10’da Oyun Modunu etkinleştirmek için basit adımlar

Oyun Modu özelliklerini öğrendikten sonra, Oyun Modunun nasıl etkinleştirileceğini bize bildirin. Windows 10’unuzda Oyun Modunu etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Adım 1: İlk olarak, Windows tuşunu seçin ve ‘Ayarlar’ı tıklayın.

Adım 2: Ayarlar sayfasındaki ‘Oyun seçeneği’ne dokunun.

Adım 3: ‘Oyun Modu’nu tıklayın ve Oyun sayfasında etkinleştirin.

Adım 4:Oyun sayfası ekranında, ‘Oyun Çubuğu’ seçeneğini de etkinleştirin.

Adım 5: Oyunlarınızdan herhangi birini açın ve Windows Tuşu + G’ye dokunun. Bu, Oyun Çubuğunu açmanıza yardımcı olacaktır. ‘Bu oyun için Oyun Modunu Kullan’ seçeneğini tıklayın.

Bu kadar. Şimdi Ayarlar’da yapılan değişiklikleri görmek için oyunu yeniden başlatın. Aslında, Oyun Modunu etkinleştirmek çoğu oyunda büyük bir fark yaratmaz. Ancak Oyun Modu, çoklu görev ve arka plan görevi kullanımı için daha kullanışlıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.