Windows 10’da kayıtlı Wi-Fi parolalarını görüntüleme

Bu yayında, Windows 10 bilgisayarlarınızdan kaydedilmiş Wi-Fi parolalarını bulmanın güzel bir yolunu ele aldık. İki yöntem ele alınmıştır ve duruma göre kullanılabilir. Bu yöntemlerin her ikisinin de yalnızca bilgisayarınıza kaydedilen anahtarı göstereceğini unutmayın. Şifresini göstermek için bir kez Wi-Fi ağına bağlı olmanız gerekir.

Şifreyi kurtarmak istediğiniz Wi-Fi şebekesine bağlıysanız, GUI yöntemini takip edin. Halihazırda bağlı değilseniz, ancak ağ kimlik bilgileri cihazınıza kaydedilmişse, CMD yöntemini takip edebilirsiniz.

1] GUI yolu

Şu anda bağlı olduğunuz bir Wi-Fi ağı için kaydedilen şifreyi görüntülemenin en basit yolu budur.

1. Ayarları açın, Ağ ve İnternet’e gidin ve şimdi Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni açın .

2. Artık aktif ağların altında, Wi-Fi ağınızı bulun ve yeni bir diyalog açmak için üzerine tıklayın.

3. Bu iletişim kutusunda, bir tane daha diyalog açmak için Kablosuz Özellikler üzerine tıklayın.

4. Güvenlik sekmesine, şifre alanının altında şifreyi göstermek için Karakterleri göster onay kutusunu tıklayın.

İşte size sahip, bu, bilgisayarınızın Wi-Fi ağınıza bağlanmak için kullandığı parola. Artık onu hatırladın, istediğin kişiyle paylaşabilirsin.

2] CMD yolu

Önceden bir Wi-Fi ağına bağlandıysanız ancak şu anda bağlı değilseniz, bu yöntemi kullanabilirsiniz. Bu yöntem, şifreyi göstermek için bazı basit CMD komutlarında delmeyi içerir.

1. Bir CMD Penceresi açın ve aşağıdaki komutu yazın

netsh wlan show profile

Bu bilinen tüm Wi-Fi ağlarının listesini gösterecektir. Kayıtlı şifreyi görmek istediğiniz profil adını not edin.

2. Şifreyi görüntülemek için aşağıdaki komutu kullanın. “ PROFILE_NAME ” öğesini önceki adımda belirttiğiniz adla (tırnak işaretleri olmadan) değiştirin.

netsh wlan show profile “PROFILE_NAME” key=clear

Bu komut, Wi-Fi ağı hakkında birçok ayrıntı gösterecektir. Bu ayrıntıları ve yapılandırmayı okuyabilir veya Güvenlik Ayarları’na doğrudan geçebilir ve Temel İçerik adlı bir alanı arayabilirsiniz . Bu size aradığınız bilgileri verir. Şifreyi görüntülemek için CMD kullanıyorsanız, bu Wi-Fi ağına bağlı olmanız gerekmediğini unutmayın.

Yani, bu, Windows 10 bilgisayarınızda kayıtlı şifreleri görüntülemekti. Eminim aynı şeyi yapmanıza izin verecek birkaç üçüncü parti araç olacak. Ama bu çok basit bir hile olduğundan, bu kılavuzu takip edip kendiniz yapabilirsiniz. Bu hile genel olarak minimum uzmanlık gerektirir ve CMD komutları basittir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.