Windows 10’da hesap resim nasıl değiştirilir

Hesap resminiz, Windows oturum açma ekranında ve Başlat menüsünde gördüğünüz şeydir. Windows, varsayılan olarak bir profil resmi atar, profilinizi güzelleştirmek için istediğiniz herhangi bir görüntüyü kullanabilirsiniz.

Bir profil resmi seçmediyseniz, Microsoft profil resminizi Windows için varsayılan kullanıcı resmine (bir kişinin genel siluetine) ayarlar.

Resmi değiştirmek için Başlat‘a basın, sol taraftaki hesap resminizi tıklayın ve ardından “Hesap Ayarlarını Değiştir” komutunu tıklayın. (Ayrıca, Ayarlar> Hesaplar> Bilgileriniz’e giderek oraya da gidebilirsiniz.)

Ancak Hesaplar ekranına gelirseniz, resminizi değiştirmek için iki seçenek görürsünüz. Fotoğraf çekmek için bağlı bir kamerayı kullanmak üzere “Kamera” ya tıklayın ya da bilgisayarınızdaki bir fotoğraf dosyasını bulmak için “Bir Gözat” a tıklayın. Bu örnek için yerel bir resme göz atacağız.

Yeni hesap resminiz olarak kullanmak istediğiniz resme gidin ve ardından “Resim Seç” düğmesine tıklayın.

Windows’un, seçtiğiniz resmi otomatik olarak yeniden boyutlandıracağını ve kırpacağını unutmayın. Seçtiğiniz resimden istediğiniz sonucu almazsanız, resminizi kendiniz kırpıp yeniden boyutlandırabilirsiniz. Windows, oturum açma ekranı için 448 × 448 piksel olan bir görüntüyü kullanır.

Fotoğrafınızı değiştirdikten sonra, önceden yüklediğiniz fotoğraflara geri dönmek isterseniz, geçerli seçimin sağındaki küçük resme tıklayın. Ancak, bu sadece kullandığınız son üç görüntü için çalışacaktır.

Hepsi bu kadar var. Hesap resminizi, kim olduğunuz hakkında biraz daha fazla bilgi veren bir şeye başarıyla dönüştürdünüz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.