Windows 10’da ağ ayarlarını sıfırlama

 Ağ sorunları bazen interneti PC’nizde kullandığınızda ortaya çıkar. Ağ sorunu her zaman görünmez, ancak ağ bağlantısında bir kesinti olduğunda ortaya çıkar. Ağ ayarları ve sürücülerde bir arıza olduğunda da olabilir.

 

Windows 10 işletim sistemi ile ilgili en iyi şey, kullanıcıların ağ sorunlarını düzeltmeleri için basit sorun giderme seçenekleri sunmasıdır. Bu makalede, ağ bağlantısını sıfırlamak için en iyi iki yöntemi paylaşacağız. Ağı sıfırlayarak ağla ilgili tüm sorunlarınızı çözebilirsiniz.

1) Windows 10 Ağ ayarlarını kullanın

Ağ ayarlarını sıfırlamak için ayar uygulaması gereklidir. Windows 10’da ağ ayarlarını sıfırlamak için izlenmesi gereken bazı kolay adımlar şunlardır.

Adım 1: İlk olarak, ekranın sol köşesindeki ‘Başlat’ düğmesine dokunun. Bu düğmeyi tıkladıktan sonra çeşitli seçenekleri görebilirsiniz. Şimdi aşağı kaydırın ve ‘Ayarlar’ simgesini tıklayın. Daha sonra ayar sayfasındaki ‘Ağ ve İnternet’ seçeneğini seçin.

  1. Adım:Ayarlar sayfanızdaki ‘Durum’ seçeneğini tıklayın. Ardından ‘Ağ Sıfırlama’ seçeneğine dokunun.

Bu kadar. Bu, Windows 10’daki Ayar uygulamasını kullanarak ağ ayarlarını sıfırlamanın kolay yoludur.

2) Komut İstemi’ni kullanın

Ağla ilgili sorunları ayarlar uygulaması aracılığıyla düzeltemiyorsanız, ağ ayarlarını sıfırlamak için aşağıdaki yöntemi izleyin. Komut İstemi’nin yardımıyla, Windows 10’unuzdaki ağ ayarını kolayca sıfırlayabilirsiniz.

Ağ ayarlarını sıfırlamak için basit adımlar.

Adım 1: İlk olarak, Windows simgesine tıklayarak bilgisayarınızda Komut İstemi’ni başlatın ve ‘Komut İstemi (Yönetici)’ ne dokunun.

Adım 2: Tırnak işareti kullanmadan ‘netsh winsock reset’ komutunu yazın ve ‘Enter’ düğmesine basın.

 

Adım 3: Birkaç saniye bekleyin, ekranda ‘Winsock sıfırlama başarıyla tamamlandı’ bildirimi alırsınız.

Bu kadar. Bu, Komut İstemi ile ağ ayarlarını sıfırlamak için basit bir yöntemdir. Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatın ve yapılan değişiklikleri kontrol edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.