Windows 10 pin kaldırma | Nasıl yapılır?

Windows 10 Pin kaldırma işlemi ile şifre girmekten kurtulacak ve bilgisayarınızın her defasında size sorduğu şifre sorununu ortadan kaldırabileceksiniz. Windows 10 kurulumunda zorunlu olarak oluşturulan parola ile güvenliğin bir ayağı olan Pin, 4 haneli rakamlardan oluşan şifreye verilen isimdir. Telefonlarda olduğu gibi Windows’un kolayca kilitlenmesini sağlar. Peki Windows 10 Pin kaldırma nasıl yapılır?

Windows 10 Pin kaldırma işlemi sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Her seferinde bu şifreyi girmek istemeyen kullanıcılar Google’a girerek Windows 10 Pin kaldırma araması yapıyor ve çözüm yolunu arıyor. Biz size en kısa yoldan Windows 10 Pin kaldırma işleminin nasıl yapıldığını bu makalemizde anlatacağız.

Windows 10 PIN Kaldırma Nasıl Yapılır?

Öncelikle hesap ayarlarından pin’i kaldıracaksınız; sonrasında parolayı kaldırabilirsiniz. Böylece hiçbir parola ekranı olmadan doğrudan masaüstünü açabilirsiniz. Pin’i kaldırmak için Başlat > Ayarlar > Hesaplar > Oturum Açma Seçenekleri bölümüne girmeli ve sonrasında ‘Pin’imi unuttum’ seçeneğine tıklamalısınız.

Ardından Pin’i bu bölümde kaldırabilir, sonrasında parolanızı da sıfırlayarak ekran kilidinizi tamamen çözebilirsiniz.

Ancak gerekmedikçe parola veya pin kodunu kaldırmanızı önermiyoruz. Bunun nedeni ise güvenliğinizin tehlikeye girmemesi… Bilgisayardaki özel dosyalarınıza bilgisayarını açabilen herhangi bir üçüncü kişi ulaşabilir ve bu ciddi bir güvenlik sorununa yol açabilir. Ancak böyle bir kaygınız yoksa elbette gönül rahatlığıyla Windows 10 pin kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tekrar Pin koymak istediğinizde de yine Ayarlar > Hesaplar > Oturum Açma Seçenekleri yolunu izleyerek yeni bir Pin oluşturabilirsiniz. Paroladan farklı olarak 4 rakamdan oluştuğundan unutulması hayli zor ve girişi kolay olduğundan tavsiyemiz Pin ile güvenliğinizi sağlamanızdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.