Windows 10 Görev Yöneticisi nasıl açılır?

Son zamanlarda birçok kişi tarafından görev yöneticisinin nasıl açılacağı oldukça çok merak ediliyor. İnsanlar internette görev yöneticisinin nasıl açılacağını araştırıyor. Peki Windows 10’da görev yöneticisi nasıl açılır?

Her bilgisayarda bulunmakta olan görev yöneticisinin ne işe yaradığı birçok insan bilmiyor. Görev yöneticisi aslında bilgisayarınızın ne kadar çalıştığını, hangi programları çalıştırdığını, hangi işlemleri yaptığını gösteren bir programdır.

Windows kurduğunuz anda bu programda bilgisayarınızda kuruludur. Bundan dolayı da her bilgisayarda bulunmaktadır. Görev yöneticisi genelde yanıt vermeyi durduran programları kapatmak için veya altta çalışan gereksiz programları kapatmak için kullanılır. Windows 10’da görev yöneticisini açmak için birden fazla yöntem bulunuyor.

Bu yöntemlerden ilki ve en çok kullanılanı “CTRL+ALT+DELETE” tuş kombinasyonudur. Bu tuşlara aynı anda basarsanız karşınıza çıkan ekranda “Görev Yöneticisi” seçeneği çıkacaktır. Buna tıklayarak görev yöneticisini açabilirsiniz. Bunun yanı sıra görev çubuğuna sağ tıklarsanız da görev yöneticisini açabilirsiniz.

Görev çubuğuna sağ tıkladıktan sonra “Görev Yöneticisi” yazılı olan seçeneğe tıklamanız yeterli. Diğer bir yöntem ise başlat logosuna sağ tıklayarak görev yöneticisini seçmeniz. Bu şekilde de kolay bir şekilde görev yöneticisini açabilirsiniz. Son yönteme gelecek olursak Windows 10’da görev yöneticisini açmak için arama bölümüne “Görev Yöneticisi” yazıp “Enter” tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.