WhatsApp’ta silinen mesajları geri getirme

Yanlışlıkla silinmiş veya bir şekilde WhatsApp sohbet geçmişinizi kaybettiyseniz, geri yükleyebilirsiniz. WhatsApp sohbetlerinizi son yedi gün içinde otomatik olarak saklar, her gece saat 2’de bir yedek oluşturur ve bunu telefonunuza kaydeder. Telefonunuzu sohbetlerinizi buluta yedeklemek için de ayarlamak mümkündür. En son yedeklemenizden silinmiş sohbetleri geri yüklemeniz gerekiyorsa ve zaten bilgileriniz buluta yedeklendiyse, uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemek en kolay yoldur. Ancak, cihazınız yedi günlük gece yedeklerini sakladığı için, bu yedekleme dosyalarını kullanarak geçen hafta boyunca belirli bir güne geri dönmek de mümkündür.

Hızlı özet

1. WhatsApp’ı açın .
2. Ayarlar’a dokunun .
3. Sohbetler’e dokunun .
4. Sohbet yedekle’ye dokunun .
5. Yedekleme görürseniz devam edin.
6. WhatsApp’ı kaldırın ve yeniden yükleyin.
7. WhatsApp’ı açın ve şartları kabul edin.
8. Yedeklemenizi seçin ve Geri Yükle’ye dokunun .

 

Yöntem 1 – Son Yedeklemenizi Geri Yükleme

1- Kayıp verilerinizin yedeklendiğini kontrol edin. Şimdi yeni bir yedekleme oluşturmak, ya da yedek dosyanın en son sürümünü geçersiz kılar ve sen de yedekleme silinen mesajları kaybedersiniz.
WhatsApp’ı açın ve Ayarlar’a dokunun .
Sohbetler ve Sohbet yedekle’ye dokunun .
Son yedeklemenin tarih ve saate bak . Verilen yedekleme, kurtarmak istediğiniz iletileri içeriyorsa, bu yönteme devam edin. Aksi takdirde, diğer yöntemleri deneyin.

2- WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan kaldırın. Silinen iletileri geri yükleyebilmeniz için önce uygulamanın tamamını kaldırmanız gerekiyor.

3- Telefonunuzun uygulama pazarına gidin ve WhatsApp’ı tekrar indirin.

4- Uygulamayı ana ekrandan başlatın.

5- Şartlar ve koşullar ile katılıyorum. Ardından cep telefonu numaranızı giriniz.

6- Mesajlarınızı geri yükleyin. Bir sonraki ekran, telefonunuz için bir mesaj yedeklemesinin bulunduğunu size bildirecektir. “Geri Yükle” ye tıklayın ve kurtarma işleminin bitmesini bekleyin.
Varsayılan olarak, WhatsApp her gün tüm mesaj dizilerinizin bir yedeğini sabah saat 2’de her gün otomatik olarak oluşturur. Yüklenen en son yedek, yüklenen dosya olacaktır.

Yöntem 2 -Android’de Daha Az Bir Son Yedekleme Geri Yükleme

1- Menüden uygulamaları açın. 

2- Dosya Yöneticisi’ne dokunun .

3- Sdcard dokunun. Verileriniz SD kartınızda kayıtlı değilse, bunun yerine telefonunuzda / dahili depolama alanınızda olabilir.

4- Açılan klasörde WhatsApp’a dokunun .

5- Databases’e dokunun .

6- Geri yüklemek istediğiniz yedekleme dosyasını yeniden adlandırın. Msgstore-YYYY-AA-DD.1.db.crypt12 adını msgstore.db.crypt12 olarak değiştirin.
Önceki yedeklemeler, crypt9 veya crypt10 gibi önceki bir protokolde de olabilir.

7- WhatsApp uygulamasını kaldırın.

8- WhatsApp’ı yeniden yükleyin.

9- Kurulumda yedek Geri Yükle’ye dokunun .

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.