Whatsapp’ta silinen mesajlar nasıl görünür?

Android kullanıcıları, WhatsRemoved + adlı bir uygulama aracılığıyla WhatsApp’ta silinen mesajları görebilir. Ancak, uygulamanın resmi olarak desteklenmediği bilinmelidir.

2017’de WhatsApp, kullanıcılarının bir kullanıcıya gönderdikten sonra mesajları silmesine olanak tanıyan bir Herkes İçin Sil özelliği ile geldi.

Bu özellik, WhatsApp kullanıcılarının diğer taraftaki alıcıların yanı sıra kendileri için mesajları silmesine olanak tanır. Bu özellik grup sohbetleri için de kullanılabilir.

Kullanıcılar sohbetlerinde metin, ses veya video sildiğinde “Bu mesaj silindi” bildirimi görünür. Ancak bazen iOS kullanıcıları için fotoğraflar ve videolar fotoğraf galerisine kaydedilir. Artık kullanıcıların silinen mesajı görmesine izin veren bir uygulama var.

WhatsRemoved + adlı üçüncü taraf bir çözüm, kullanıcıların silineni almasına yardımcı olabilir. Ancak, bu uygulama resmi olarak WhatsApp tarafından desteklenmiyorsa dikkatli kullanılmalıdır. Dahası, kullanıcıların verilerine erişebilir, çünkü WhatsApp mesajlarını bu şekilde okur, aslında bildirimleri ve bu bildirimlerde gösterilen içeriği izleyerek. Bu, onu dikkatli kullanmak için başka bir neden.

Silinen WhatsApp mesajlarını şu şekilde görebilirsiniz:
– WhatsRemoved + ‘ı Google Play Store’dan indirin ve yükleyin.

– WhatsRemoved + ‘ı açın ve izinleri okuduktan sonra izin verin.

– WhatsRemoved + size hangi uygulamalara erişim izni vermek istediğinizi soracaktır.

– Pencerenizde görünecek uygulamaların bir listesi olacaktır.

– Listeden WhatsApp dahil erişim vermek istediğiniz uygulamaları seçin.

– Evet’e dokunun, Dosyaları kaydedin ve İzin Ver’e tıklayın.

– Çoğu zaman resimler ve videolar kurtarılabilir. Ancak, görüntü indirilmezse kurtarılamaz. Ancak indirilen mesajlar kurtarılabilir.

– Artık, alınan her bildirime ve diğer mesajlaşma uygulamalarına telefonunuzdaki WhatsRemoved + uygulaması kullanılarak erişilebilir.

– WhatsApp’a erişmek için kullanıcıların WhatsRemoved + uygulamasını açmaları ve seçtikleri uygulamalar listesinden WhatsApp’ı kullanmaları gerekir.

– Uygulama, bildirimlerde bir değişiklik algılar ve ayrıca ne olduğunu size bildirmek için sizi bilgilendirir. Kullanıcılar, uygulamanın yalnızca kullanıcının manuel olarak seçtiği uygulamalardan gelen bildirimleri kaydettiğini unutmamalıdır.

WhatsApp kullanıcıları, iOS ve iPhone için böyle bir uygulamanın mevcut olmadığını unutmamalıdır. Bu uygulamanın dezavantajı, gizliliğinizin tehlikede olmasıdır. Bunun nedeni, OTP’ler ve banka bakiyesi ayrıntıları dahil tüm ayrıntılarınızın üçüncü taraf bir uygulamaya maruz kalmasıdır. Dolayısıyla, silinen mesajları görüntülemek bir şekilde gizliliğinize mal olur.

Bu geçici çözümün öncülü olan WhatsRemoved, 2018’de çıktı. Amacının, kullanıcı tarafından yanlışlıkla silinen mesajları geri almak olduğunu iddia ediyor.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.