WhatsApp’ta grup gizlilik ayarları nasıl değiştirilir

WhatsApp yakın zamanda platformunda kullanıcıların belirli gruplara kimlerin ekleyebileceğine karar vermelerine izin veren yeni bir özellik sundu. Şimdiye kadar kullanıcılar, grup yöneticilerinin WhatsApp grubunun bir parçası olabilecek ve olamayacakları için tek denetime sahip oldukları için eklendikleri gruplar üzerinde hiçbir kontrolü yoktu. Ancak Facebook’a ait sosyal mesajlaşma uygulaması, kullanıcılarına bir grupta gerçekleşen iletişimin bir parçası olup olmadıklarını seçmelerine izin veren bir özellik şeklinde daha fazla kontrol sağlayarak bunu değiştirdi.

 

Tabii ki, WhatsApp grup üyeleri her zaman grubu silerek ayrılma seçeneğine sahipti, ancak bazı durumlarda bazılarını rahatsız etmek ve başkalarına zarar vermek anlamına gelen bir gruptan ayrılmak ideal bir çözüm değildi. Ancak yeni grup gizlilik ayarları, kullanıcıların grupları eklenmeden önce taramalarına izin vererek değiştirildi.

 

“WhatsApp grupları aile, arkadaşlar, iş arkadaşları, sınıf arkadaşları ve daha fazlasını birbirine bağlamaya devam ediyor. İnsanlar önemli sohbetler için gruplara yöneldikçe, kullanıcılar deneyimleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak istediler. Bugün yeni bir gizlilik ayarı sunuyoruz ve yardım etmeye davet ediyoruz. Sizi gruplara kimlerin ekleyebileceğine siz karar verirsiniz, “diyor WhatsApp basın bülteninde.

 

Emin değilseniz, WhatsApp’ın Android ve iOS uygulamalarında grup gizlilik ayarlarınızı şu şekilde değiştirebilirsiniz:

 

WhatsApp Ayarları’na gidin.

Android kullanıcıları: Diğer seçenekler> Ayarlar üzerine dokunun> Hesap üzerine dokunun> İleri’ye dokunun, Gizlilik menüsünde Gruplar’a dokunun.

iPhone kullanıcıları: Dişli çark simgesine> Hesap’a dokunun> Şimdi Gizlilik menüsünde Gruplar’a dokunun.

Aşağıdaki seçeneklerden birini seçin:

Herkes: Herkesin, hatta telefonunuzun adres defterinin dışındaki kişilerin bile sizi onay almadan bir gruba eklemesini istiyorsanız.

Kişilerim: Bu, adres defterinizdeki kullanıcıların size bireysel bir sohbet yoluyla bir grup daveti göndermesine olanak tanır. Davetiyeyi sona ermeden önce kabul etmek için üç gününüz olacak.

Hiç kimse: Bir gruba eklenmeden önce onayınızı vermek istiyorsanız, süresinin dolmasından önce daveti kabul etmek için üç gününüz olacaktır.

Bitti’ye dokunun veya Tamam’a basın.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.