WhatsApp’ta görüntülü grup araması nasıl yapılır?

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ta insanlar son zamanlarda nasıl görüntülü grup araması yapacaklarını merak ediyorlar. Birçok insan internette “WhatsApp’ta Görüntülü grup araması nasıl yapılır?” sorusunun cevabını arıyor. İşte WhatsApp’ta görüntülü grup araması yapmanın yolu!

WhatsApp dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başında geliyor. Birçok insan tarafından kullanılan uygulamanın günümüzde tek rakibi Telegram bulunuyor. Ancak Telegram bile WhatsApp’ın kullanıcı sayısının yanına yaklaşamıyor. Ancak buna rağmen WhatsApp konumunu koruyabilmek için kendini geliştirmeye devam ediyor.

WhatsApp’ta mesajlaşmanın yanında hikaye paylaşmak, aram yapmak ve görüntülü arama yapmak gibi birçok özellik bulunuyor. Bu özellikler arasında görüntülü arama yapmak son zamanlarda insanlar tarafından oldukça çok merka ediliyor. birçok kişi tarafından merak edilen konu ise grup görüntülü araması. WhatsApp getirdiği özellik sayesinde grup görüntülü aramasına izin veriyor. Ancak bu gruba sadece 4 kişi katılabiliyor. Yani 4’den fazla kişi grup görüntülü aramasına katılamıyor.

Grup görüntülü araması yapmak için ilk önce WhatsApp’ı açın ve aramalar sekmesine girin. Daha sonra burada telefon işaretine tıklayın. Bu işarete tıkladıktan sonra “Yeni Grup Araması” seçeneğine basın ve burada grup araması yapmak istediğiniz kişileri seçin. Böylelikle grup araması yapmış olacaksınız. Bir diğer yol ise WhatsApp’tan arama yapmak istediğiniz arkadaşlarınız ile bir grubunuz varsa o grubu açın.

Bu grubu açtıktan sonra “Kamera” işaretine tıklayın. Bu işarete tıkladıktan sonra gruba görüntülü grup araması yollamış olacaksınız. Buradan isteyenler kolay bir şekilde katılabilir. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki görüntülü grup aramasına üstte belirttiğimiz gibi sadece 4 kişi katılabiliyor. İlerleyen dönemlerde WhatsApp’ın bu sınırı arttırıp artırmayacağı ise bilinmiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.