Whatsapp’ı tabletlerde çalıştırmanın yolu

Whatsapp tabletlerle uyumlu bir uygulama değildir; zira doğrudan SIM karta bağlı çalışan ve telefonlar baz alınarak geliştirilen uygulama birbirlerine telefon numaralarını verenlerin yazışmalarına olanak verir. Tabletlerde ise telefon numarası genel itibariyle kullanılmadığından Whatsapp bu cihazlar için düşünülmemiştir.

Ancak istendiğinde Whatsapp’ın iPad dahil olmak üzere Android tabletlere yüklenmesi mümkündür. iPad’lerde jailbreak yöntemiyle kurulabilen Whatsapp, benzer şekilde Android‘lerde de root işlemiyle kullanılabiliyor. Öncelikle buradan Whatsapp’ın apk kurulum dosyasını tabletinize indirin.

01

Daha sonra Ayarlar>Güvenlik>Bilinmeyen Kaynaklar (Unknown Sources) yolunu izleyin ve dışarıdan uygulamaların indirilmeye açık olup olmadığını kontrol edin. Bu ayar aktifse işleme devam edebiliriz.

Daha sonra TextPlus’ı tabletinize indirin. Bu uygulama, tabletinizin telefonlara SMS göndermesini sağlayacak ve böylece tabletinizin kullandığı telefon numarasını öğrenme şansı bulacaksınız; zira Whatsapp’ta hesap açabilmek için telefon numarası ve aktreditasyon kodu gerekiyor.

02

Numarayı aldıktan sonra Whatsapp’ın .apk dosyasını yükleyin. Adımları izleyin ve sizden numara istendiğinde TextPlus numaranızı girin. Doğrudan bu işlem yetkilendirme sağlamayacak olsa da, yetkilendirme için gereken koda sahip olacaksınız.

03

Yetkilendirmenin ardından Whatsapp’ı normal bir hesap gibi kurmaya başlayın. İşte bu! Whatsapp artık tabletinizde!

Whatsapp’ı tabletinize kuramadıysanız lütfen bizimle haber@dijikolog.com adresinden iletişime geçin, yardımcı olalım.

04

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.