WhatsApp verilerinizi nasıl indirebilirsiniz?

WhatsApp, Avrupa Birliği’nin yeni veri gizliliği kuralları sayesinde Hizmet Koşullarını ve Gizlilik Politikasını güncelledi. 25 Mayıs’ta yürürlüğe giren AB’nin yeni Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR), kullanıcıların verilerini indirmelerine ve aktarmalarına olanak tanıyor. Facebook ve Instagram, kullanıcıları için hesap bilgilerini talep etme özelliğine zaten sahip.

Facebook’un sahip olduğu sohbet uygulaması, veri paylaşım politikasına daha fazla şeffaflık getirerek kullanıcılarına daha fazla güç veriyor. Sohbet uygulaması, bir blog gönderisinde, kullanıcının WhatsApp verilerini sunucusundan indirmesine izin veren yeni bir özelliği duyurdu.

Blog, “Önümüzdeki haftalarda, WhatsApp hesap bilgilerinizi ve ayarlarınızı görebilecek ve indirebileceksiniz. Bu özellik, Hesap Bilgisi İste, uygulamanın en yeni sürümünde dünyanın her yerinden tüm kullanıcılara sunulacak,” diye belirtiyor blog İleti. Ancak, bu yeni özelliğin sohbet geçmişinizi içermediğini unutmamak önemlidir. Rapor iste özelliği, profil fotoğrafınız ve grup adlarınız gibi bilgileri kapsar.

WhatsApp, raporunuzun talep edilen tarihten yaklaşık 3 gün sonra hazır olacağını söylüyor .. WhatsApp, talebiniz beklemedeyken yapılırsa hesabınızı silme, numaranızı veya cihazınızı değiştirme veya hesabınızı yeniden kaydettirme gibi işlemlerin iptal edeceğini açıkça belirtmektedir.

Peki bu yeni özelliğe nasıl erişeceksiniz? Lütfen bu özelliğin hala beta aşamasında olduğunu ve kademeli olarak tüm kullanıcılara sunulacağını unutmayın. İşte bu özelliğin nasıl kullanılacağına dair hızlı bir kılavuz.

  1. WhatsApp’ı açın.
  2. Ayarlar’a gidin.
  3. Şimdi Hesap üzerine dokunun.
  4. Bir Hesap bilgisi iste seçeneği göreceksiniz. Üzerine dokunun
  5. Rapor talep et seçeneğine dokunduğunuzda, size raporunuzun hazırlanacağı tarihi verecektir. Hazır olduktan sonra raporunuzu indirmeniz için birkaç hafta verilecektir.

Rapor telefonunuza indirilebilir. İndirilen kopyayı telefonunuzdan kalıcı olarak da silebilirsiniz. Raporu silmek, hesap verilerinizin hiçbirini silmez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.