WhatsApp son görülme özelliği nasıl kapatılır?

Artık çevrenizde neredeyse WhatsApp kullanmayan yoktur. Günlük mesajlaşmanın yanı sıra birçok firma insanlarla iletişim kurabilmek için de WhatsApp kullanıyor. Hal böyle olunca WhatsApp’ta son görüntülenmenizin görülmesini istemeyebilirsiniz. Bunu kapatmak için yapmanız gerekenler ise şöyle…

Eskiden insanlar telefonda mesajlaşmak için SMS kullanıyorlardı. Ancak şimdi günümüzde resmen SMS kullanılmıyor. İnsanlar artık telefona paket yaptıklarında SMS yokmuş gibi davranıyorlar. Daha çok internet ve dakika ön planda oluyor. Çünkü artık SMS yerine birçok kişi WhatsApp’tan mesajlaşmayı daha çok tercih ediyor. Hal böyle olunca WhatsApp günlük hayatımızın bir rutini haline geliyor. Hatta artık şirketler bile WhatsApp’tan işlerini hallediyorlar.

Ülkemizde de birçok televizyon kanalının WhatsApp ihbar hattı bulunuyor. WhatsApp kullanıcılarına birçok özellik sunuyor. Bu özelliklerin arasında son görülme de bulunuyor. Bir insanın en son WhatsApp’a ne zaman girdiğini ve şu an çevrimiçi olup olmadığını görebiliyorsunuz. Bu özelliği kapatmak isteyen insanlar olabiliyor. Çünkü ne zaman WhatsApp’a girdiğini insanların görmesini istemiyorlar. WhatsApp’ta insanların gizlilik haklarına saygı duyduğu için bu durumu kullanıcıların isteğine bırakmış durumda.

Yani isteyen son görülme özelliğini açık bırakabilirken, istemiyorsa kapatabiliyor. Bunu yapmak için ise ilk önce WhatsApp’a giriş yapmalısınız. WhatsApp’a giriş yaptıktan sonra “Ayarlar” bölümüne gelin. Bu bölümden “Hesap” yazan seçeneği seçmeniz gerekiyor. Bu seçeneği seçtikten sonra “Gizlilik” bölümüne girerek “Son Görülme” yazan seçeneğe tıklayın. Buradan da sırayla “Herkes, Kişilerim ve Hiç Kimse” seçenekleri çıkacaktır. Kişilerim seçeneğini seçerseniz sadece sizde ekli olan kişiler son görülmenizi görebilir. Ancak hiç kimse seçeneğini seçerseniz kimse artık son görülmenizi göremez. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki artık siz de insanların son görülmesini göremezsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.