WhatsApp sohbetlerinizi Google Drive’da nasıl yedekleyebilirsiniz?

WhatsApp kullanıcıları artık tüm verilerini Google Drive’da yedekleyebilir. Bu, tüm sohbetlerinizin ve medyanızın artık sonsuza kadar buluta kaydedilebileceği anlamına gelir. Ancak bu özelliği kullanmak için WhatsApp’ınızı Google hesabınıza bağlamanız gerekecektir.
WhatsApp, verilerinizi Google’da günlük, haftalık veya aylık yedekleme seçenekleri sunar. Yedekleme tercihen yalnızca WiFi üzerinden yapılmalıdır.

Neden Google Drive’da yedeklemelisiniz? Bu, telefonlarını sık sık değiştirenler için iyi bir fikirdir. Verileriniz WhatsApp verileriniz Drive’a kaydedildikten sonra, yalnızca birkaç basit adımda istediğiniz zaman geri alabilirsiniz.

Ağustos ayında WhatsApp, 12 Kasım’da veya öncesinde Google Drive’dan güncellenmeyen sohbetlerin ve verilerin silineceğini duyurmuştu. Şimdi bu, mevcut telefonunuzdaki mevcut verilerinizin bir yıldan fazla bir süredir kullanıyorsanız silineceği anlamına gelmez. Yalnızca uygulamayı yakın zamanda yeniden yükleyen veya telefonunu değiştiren kullanıcılar bu veri kaybını yaşayacaktır.

WhatsApp verilerinizi Google Drive’da hala yedeklememiş olanlar için, bunu yapmak için bu basit adımları izleyin. Verileri yedeklemenin iki yolu olduğunu unutmayın: otomatik ve manuel.

WhatsApp verileri otomatik olarak nasıl yedeklenir:

– Önce WhatsApp’ınızı en son sürüme güncelleyin.

– Telefonunuzda Google Drive’ın etkinleştirildiğinden emin olun.

– WhatsApp’ı açın ve Menü’ye gidin.

— Ayarlara git

– Sohbetleri seçin

– Ardından Sohbet yedeklemesini seçin

– Google Drive’a Yedekle’yi seçin

– Asla dışında bir yedekleme frekansı seçin

– Sohbet geçmişinizi yedekleyeceğiniz bir Google hesabı seçin

– Verileriniz, seçtiğiniz sıklığa göre otomatik olarak güncellenecektir.

WhatsApp verileri manuel olarak nasıl yedeklenir:

Menü> Ayarlar> Sohbetler> Sohbet yedekleme seçeneğine gidin. Google Drive yedeklemenizi başlatmak için Yedekle’ye dokunun.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.