WhatsApp sohbeti silmeden nasıl gizlenir?

WhatsApp sohbetleri uçtan uca şifrelenir. Bu, sohbetlerinizin yalnızca siz ve sohbet ettiğiniz kişi tarafından okunabileceği ve aradaki kimsenin bunları okuyamayacağı anlamına gelir. Ancak davetsiz bir oda arkadaşınız varsa veya akrabalarınızla dolu bir evde yaşıyorsanız, bu şifreleme sizin için çok yararlı olmayacaktır, çünkü telefonunuza fiziksel olarak erişebilirler.

Telefonunuzu ödünç alan kişilerle bir arama yapmaları veya birisine bir metin bırakmaları gerektiğini söyleyen kişilerle tanıştım, ancak gizlice telefonunuzun fotoğraf galerisinde ve WhatsApp sohbetlerinde dolaşıyorlar. Bu durumda, evinizde rahatça gösteremeyeceğiniz kelimeler veya grafikler içeren kişisel ve özel sohbetlerinizi gizlemek biraz zorlaşır.

Tabii ki, telefon kilidi sohbetlerinizi korumanın en iyi yoludur. İstediğiniz uygulamaları kilitleyebilen uygulama kilitleri de vardır. Ancak, sadece bir WhatsApp sohbeti için bir telefon kilit sistemi veya uygulama dolabı kurma işleminden geçmek için çok tembelseniz, işte size bir şey. WhatsApp, sohbetinizi silmeden gizleme seçeneği sunar. Bu, kişisel sohbetlerinizi güvende tutabileceğiniz ve istediğiniz zaman okuyabileceğiniz anlamına gelir. Silmenize gerek yok. Ayrıca bunu hem grup sohbetleri hem de özel sohbetlerle yapabilirsiniz.

Bu özelliğe Arşiv sohbetleri denir. WhatsApp Arşiv sohbetleri, bir sohbeti Sohbetler ekranınızdan gizlemenize ve gerekirse daha sonra erişmenize olanak tanır. Her iki grubu veya bireysel sohbetleri arşivleyebilirsiniz. Arşiv Sohbeti kullanmak sohbeti silmez veya SD kartınıza yedeklemez. Arşivlenen sohbetler, WhatsApp içinde pencerenin altında görünen ayrı bir klasöre yönlendirilir. Bu görüşmeden yeni bir mesaj aldığınızda arşivlenmiş sohbetlerin yeniden görüneceğini unutmayın.

Bir sohbeti arşivlemek için şu adımları izleyin:

– Sohbetler ekranında, gizlemek istediğiniz sohbete uzun dokunun.
– Üst çubukta Arşiv simgesini seçin.

Sohbetiniz artık arşivlendi ve Sohbetler ekranınızda görünmeyecek.

Bir sohbeti arşivden çıkarmak için:

– Sohbetler ekranının altına gidin.
– Arşivlenmiş sohbetler’e dokunun.
– Arşivden çıkarmak istediğiniz sohbete uzun dokunun.
– Üst çubukta Arşivden Çıkar simgesini seçin.

Tüm sohbetleri arşivlemek için:

— Ayarlara git.
– Sohbetler> Sohbet geçmişi> Tüm sohbetleri arşivle’ye dokunun.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.