WhatsApp silinen mesajlar nasıl geri yüklenir?

Son zamanlarda birçok kişi tarafından WhatsApp’ta silinen mesajların nasıl geri yükleneceği oldukça çok merak ediliyor. Birçok insan internette WhatsApp mesajlarının nasıl geri yükleyeceğini araştırıyor. Peki WhatsApp silinen mesajlar nasıl geri yüklenir?

WhatsApp günümüzde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Birçok kişi günlük hayattaki konuşmalarının yanı sıra iş konuşmalarını da WhatsApp üzerinden hallediyor. Hal böyle olunca insanlar için bu mesajlar oldukça önemli oluyor. Eğer WhatsApp’ta yanlışlıkla veya başka sebeplerden dolayı bu mesajlar silindiğinde insanlar zor duruma düşebiliyor. Silinen mesajları geri getirmek için bazı yöntemler bulunuyor.

Bu yöntemlerden ilki Google Drive veya iCloud yedeklemesi olarak karşımıza çıkıyor. Eğer telefonunuz bu yedeklemeleri yapıyorsa silinen mesajlarınızı kolayca geri alabilirsiniz. Bu yedeklemelerden silinen mesajlarınızı geri almak için ilk önce yapmanız gereken WhatsApp’ı silip tekrardan indirmek. Daha sonra telefon numaranızı doğruladıktan sonra size sohbet ve medyalarınızı Google Drive veya iCloud’tan geri yüklemek için soru soracaktır.

Bu soruya “Geri Yükle” cevabını verirseniz WhatsApp yedeklenen bütün mesajları yükleyecektir. Bir diğer yöntem ise telefonunuzda bulunan yerel yedeklemeden geri yükleme. Bu yöntemi kullanmak için ilk önce bir bilgisayar aracılığı ile dosyalarınızı telefona aktarmanız lazım. Yani sizin önceden yedeklemiş olmanız gerekiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.