WhatsApp profil resminizi nasıl gizlersiniz ve bunu neden yapmanız gerekir?

WhatsApp, profil fotoğrafınızı diğer kullanıcılardan gizlemenizi sağlayan bir tane de dahil olmak üzere oldukça temiz gizlilik özelliklerine sahiptir. Çoğumuz WhatsApp’ı hem kişisel hem de profesyonel kişiler için kullanıyoruz ve mesajlaşma uygulamasında başkalarının görmesini istemediğiniz bir ekran fotoğrafı kullanmak isteyebilirsiniz. WhatsApp’ın bunu belirli kullanıcılardan engellemeniz için bir seçeneği vardır.

WhatsApp profil resminizi neden gizlemelisiniz?

WhatsApp profil resimleri, tüm WhatsApp kullanıcıları tarafından gizli değilse ekran görüntüsü alınarak görülebilir ve kaydedilebilir. WhatsApp’ta aile veya arkadaş olmayan ve kişi listenizde olmayan bazı kişilerle konuşmuş olabilirsiniz. Profil fotoğrafınız gizli değilse, herkes isterse onu görebilir ve kaydedebilir.

Yapılacak en iyi şey, profil fotoğrafınızı tanımadığınız ve güvenmediğiniz kişilerden gizlemektir.

Ayrıca, WhatsApp profil fotoğrafınızı yalnızca belirli kişilerin görmesine izin vermeyi seçmek, sevdiğiniz herhangi bir fotoğrafı endişelenmenize gerek kalmadan kullanabileceğiniz anlamına gelir.

WhatsApp’ta profil resminizi nasıl gizleyebilirsiniz?

– WhatsApp’ı açın ve ‘Ayarlar’a gidin.

– “Hesap” ı ve ardından “Gizlilik” i tıklayın.

– Şimdi Profil Fotoğrafı’na dokunun.

– Buradaki varsayılan ayarın, WhatsApp’taki “Herkesin” profil fotoğrafınızı görmesine izin verdiğini göreceksiniz.

– Fotoğrafınızın yalnızca telefon defterinize numaralarını kaydettiğiniz kişiler tarafından görülmesini istiyorsanız bunu “Kişilerim” olarak değiştirin.

– Kimsenin görmesini istemiyorsanız, “Kimse” yi seçin. Bu, resminizi mesajlaşma uygulamasındaki herkesten gizler.

Profil resminiz gizlendiğinde, size mesaj gönderen tüm insanlar DP’niz olarak gri bir avatar görecektir.

Ne yazık ki, profil resminizi yalnızca bir grup kullanıcıdan gizlemenin bir yolu yoktur. Bunun bir yolu, örneğin konumunuza ihtiyaç duyan bir teslimatçı gibi, tek seferlik bir nedenle mesaj göndermeniz gerekebilecek rastgele kişilerin sayısını kaydetmemektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.