Whatsapp mavi tik nasıl kapatılır

Mesajlaşma uygulamasının çoğu bugün gönderdiğiniz mesaj durumunu bildiriyor. Bir simge veya bildirim, bir mesajın gönderildiğini, teslim edildiğini, görüldüğünü veya okunduğunu bildirir. Öte yandan, gönderen size gönderilen mesajlar için de bir güncelleme alacaktır. Ayrıca, kişinin şu anda yazıp yazmadığını da görebilirsiniz. Ancak, bu özellik sizin için yararlı görünmüyorsa, bunu kapatabilirsiniz. Bu makale, WhatsApp’taki okundu bilgilerini (mavi onayları) nasıl devre dışı bırakacağınız konusunda size rehberlik edecektir.

WhatsApp üzerindeki Mavi Tik’i devre dışı bırakma

WhatsApp okundu bilgilerini devre dışı bırakmak için şu adımları izleyin:

  1.  Ana ekranınızdaki simgesine dokunarak Whatsapp Messenger’ınıza gidin.
  2. Ayarlar sayfanızı açmak için ekranınızın sağ alt köşesindeki dişli çark simgesine dokunun veya sağ üstte dik üç noktaya tıklayın.
  3. Aşağı kaydırın ve  Hesap sekmesine dokunun.
  4. Hesap Ayarlarınızın en üstünde bulunan Gizlilik sekmesini tıklayın .
  5. Gizlilik ayarlarınızın üst kısmında, hesabınızla ilgili önemli menüler yer alır. Son Görülenler, Profil Fotoğrafı, Hakkında ve Durum sekmesidir. Alt kısımda Okundu bilgisi göreceksiniz. Varsayılan olarak, Okundu özelliği açık. Özelliği devre dışı bırakmak için sağ tarafındaki anahtar düğmesine basın veya sola kaydırın ya da kutucuğu boş bırakın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.