WhatsApp karekod nedir? Nasıl çalışıyor?

Popüler mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, uzun süredir beklenen bir özelliği nihayet aktif hale getiriyor. WhatsApp’ta yeni tanıştığınız biriyle yazışmak istediğinizde artık onun numarasını rehbere eklemek zorunda kalmayacaksınız; çünkü karekod özelliği ile bunu hızlıca yapabilme şansınız olacak. Peki WhatsApp karekod nedir? Nasıl çalışıyor?

WhatsApp karekod özelliği ile kullanıcıların QR taraması yaparak hızlıca herhangi bir kişiyi rehberine eklemesini sağlıyor. Bu da WhatsApp ile iletişim kurmak isteyenlerin işini hayli kolaylaştırıyor.

Tıpkı QR kodun diğer kullanım alanlarında olduğu gibi WhatsApp için de bu taramayı yapmanız, görüşmek istediğiniz kişinin telefon numarasını hızlıca rehbere ekleyecek ve bu sayede vakit kaybetmekten kurtulacaksınız.

Henüz test aşamasında olan bu özelliğin gelecek haftalar aktif hale gelmesi beklenirken, iOS ve Android kullanıcıları birlikte bu güncellemeyi alacak ve kullanmaya başlayacak.

Kullanıcılar, QR kod özelliği olmadığı için WhatsApp’ta yeni tanıştığı biriyle görüşmek istediğinde önce numarasını alıyor, sonra rehbere ekliyor ardından WhatsApp’tan görüşme başlatabiliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.