WhatsApp hesabı kalıcı olarak nasıl silinir?

WhatsApp, kullanıcılarına bir yaşam çizgisi gibidir. 1 milyardan fazla kullanıcıyla sohbet uygulaması, metin, video veya ses klibi alışverişinde hemen hemen herkes için ilk seçenek haline geldi.

WhatsApp her zaman bağlı hissetmenizi sağlar ve içindeki sesli arama özelliğiyle istediğiniz zaman herkese ulaşmak daha kolay hale gelmiştir. Ancak, her şeyin bir bedeli vardır. Sohbet uygulamasına kolay erişim ve geniş yaygınlığı da biraz can sıkıcı oldu. Ücretsiz ve davetsiz çağrıların yanı sıra, sürekli gelen mesajlar ve bu rahatsız edici aile grupları bazen sinirlerinize binebilir. Unutmamak için: WhatsApp, aile üyelerinizin size göz kulak olmak için kullandığı en iyi yollardan biridir.

 

Herhangi bir nedenden dolayı, WhatsApp’ı hayatınızdan temizlemeye karar verirseniz, işte yapmanız gerekenler.

Uygulamanın kaldırılması yardımcı olmaz. Yalnızca WhatsApp simgesini telefonunuzdan siler. Tüm mesajlarınız yine de WhatsApp sunucularına gelecek ve uygulamayı yeniden yükledikten sonra orada olacaklar. Ayrıca yine de tüm bu aile gruplarının ve sohbetlerinin bir parçası olacaksınız.

Ancak, WhatsApp’ı silmenin, tamamen silmenin bir yolu var ve işte nasıl devam etmeniz gerektiği.

  1. Ayarlara gidin.
  2. Hesap üzerine dokunun.
  3. Ardından Hesabımı sil’i tıklayın.
  4. WhatsApp’ın kayıtlı olduğu telefon numaranızı girmeniz istenecektir. Numarayı girin ve kırmızı arka planda gösterilen hesabımı sil üzerine dokunun.
  5. Bölgenizi ve bırakma nedeninizi girmenizi isteyecektir. Bu isteğe bağlıdır. Hesabımı sil ve bitti üzerine dokunun. WhatsApp hesabınız şimdi silinmiştir.

Şimdi tekrar erişmek için yeni bir WhatsApp hesabı oluşturmanız gerekecek.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.