WhatsApp grup sohbetinde birine nasıl cevap verilir?

Bu yıl Ekim ayında WhatsApp, uygulamaya, bir iletiyi sohbet uygulamasına normal yanıtlama yönteminden daha hızlı yanıt vermenizi sağlayan bir işlev ekledi. Ama garip bir şekilde çoğumuz bunu bilmiyoruz. Bir grup sohbetinde birine yanıt vermeyi kolaylaştıran yanıtlamak için kaydır işlevinden bahsediyoruz.

 

Bu işlevin ne olduğunu açıklamadan önce, ilk etapta neden önemli olduğunu anlamak önemlidir. 7 gün 24 saat etkin olan herhangi bir aile grubu sohbetinin üyesi olduğunuzu varsayalım. Mesajlar sürekli gelmeye devam ettiği için neredeyse hiç duraklama olmaz. Şimdi devam eden tüm aile sohbetleri arasında, kuzeniniz onunla havaalanında buluşup karşılaşamayacağınızı sordu. Onun mesajını teyzenin günaydın mesajı, sonra büyükbabanın gülümseyen fotoğrafı, sonraki günaydın mesajları ve benzeri takip eder. O zaman sadece onun mesajına nasıl cevap veriyorsunuz? Alıntı yanıtlama işlevi burada devreye girer. Diğer sohbet grubu üyelerinin belirli bir üyeyle görüştüğünüzü ve diğerlerinin yalnızca gerektiğinde yorum yapması gerektiğini bilmesini sağlar.

 

Şimdi bir sohbete cevap vermenin iki yolu vardır – uzun basarak veya sağa kaydırarak. Uzun presleme yöntemi oldukça eskidir ve çoğumuz hala cevap vermek için bu yöntemi takip ediyoruz. Cevaplamak istediğiniz mesaja basitçe uzun basın ve yukarıdaki ok simgesine dokunun. Bir yanıt metin kutusu görünecektir. Sadece cevabınızı yazın ve gönder düğmesine dokunun.

İkincisi cevaplamak için kaydırın. Bu özellik çok uzun zamandan beri iOS cihazlarda. Yanıtlamak için hızlıca kaydırma ile bir sohbete nispeten daha kısa sürede yanıt verebilirsiniz. İşlevi kullanmak için, yanıtlamak istediğiniz mesajı sağa kaydırmanız yeterlidir. Bir metin kutusu görünecektir. Sadece cevabınızı yazın ve gönder düğmesine dokunun.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.