WhatsApp görüntülü arama ve normal arama nasıl yapılır?

Dünyanın önde gelen mobil uygulamalarından WhatsApp, özellikle de görüntülü görüşme söz konusu olduğunda pek çok kullanıcı tarafından büyük ilgi gören bir platform. Ramazan Bayramı dolayısıyla telefon hatlarında sorun baş gösterirken, insanlar birbirleriyle iletişimde kalabilmek için görüntülü aramaya yöneldi. Peki WhatsApp görüntülü arama nasıl yapılır?

Ramazan Bayramı ve sokağa çıkma yasağının bir arada yaşandığı bugün, telefon trafiğini hayli arttı. Birbirlerini göremeyen vatandaşlar, çareyi telefonda buldu. Ancak bu yoğun trafiği kaldırmakta ciddi anlamda güçlük çeken operatörler nedeniyle kullanıcılar yer yer aradıklarına ulaşamadı, görüşmeler kendiliğinden sonlandı veya arama hiç yapılamadı. Kullanıcılar, bu sorunları aşmak adına internet üzerinden görüşme yolunu tercih ediyor. Özellikle de WhatsApp görüntülü arama özelliği bu anlamda en çok kullanılan özelliklerden biri.

WhatsApp Görüntülü arama nasıl yapılır?

WhatsApp görüntülü arama, interneti olan herkesin ücretsiz olarak kullanabileceği bir özellik. Kullanabilmek için önce WhatsApp’ı açın; ardından görüntülü arama yapmak istediğiniz kişiyi WhatsApp’ta bulun ve açın. Mesajların görüldüğü ekranın hemen sağ üst köşesinde kamera simgesini göreceksiniz. Bu kamera ikonuna tıklamanız yeterli. Bu tuşa dokunmanızla birlikte görüntülü arama başlar ve karşı kullanıcı aramayı yanıtlayıncaya kadar çağrınız devam eder. Görüntülü aramaya karşı taraf olumlu yanıt verdiğinde de görüntülü görüşmeye başlarsınız.

İnternetin hızına göre görüntünün kalitesi değişiyor. Bu nedenle internette sıkıntı yaşıyorsanız görüntülü aramadan verim alamayabilir; kopmalar yaşayabilir veya WhatsApp görüntülü arama sonrasında sesli aramaya dönmek durumunda kalabilirsiniz. Ancak her ne olursa olsun, internette yaptığınız aramaların daha sorunsuz olacağını ve normal aramalara göre problem çıkarmayacağını da söylemek gerek. Görüntülü arama yaparken de WiFi üzerinden görüşmenizi yapmanızı öneriyoruz.

WhatsApp normal arama nasıl yapılır?

WhatsApp normal arama yani WhatsApp sesli arama ise görüntülü aramayı tercih etmeyenlerin yararlanabileceği uygun bir çözüm. Hem internet kotanızı daha az kullanır hem de kendinizi paylaşmak zorunda kalmazsınız. Bunun için WhatsApp’ı açın ve normal arama yapmak istediğiniz kişiyi seçin. Sonrasında sağ üst köşedeki ‘arama’ yani ‘ahize’ butonuna dokunun. Hepsi bu…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.