Whatsapp görüntülü arama çalmıyor ise ne yapmak gerekir?

Whatsapp görüntülü arama çalmıyor ise ne yapmak gerekir? Sorusu son zamanlarda birçok akıllı telefon kullanıcısı tarafından araştırılıyor. İnternetin hayatımızın vazgeçilmezi haline gelmesiyle birlikte insanlar birbirleriyle haberleşmede internet ile çalışan aplikasyonları kullanmaya başladı. 2009’da piyasaya Akıllı telefonlar için geliştirilmiş bir mesajlaşma ve arama uygulaması olarak sürüldü. Kısa bir süre içinde en çok kullanılan haberleşme platformu haline gelen Whatsapp uygulaması kimi zaman pek çok vatandaşın mağduriyet yaşamasıyla sosyal medyada gündem oluyor. Bugünlerde sosyal medyada Whatsapp görüntülü arama çalmıyor ise ne yapmak gerekir? Sorusuna birçok kullanıcı yanıt arıyor. Peki, Whatsapp uygulamasında görüntülü arama özelliği çalışmıyor mu? Whatsapp görüntülü arama çalmıyor ise ne yapmak gerekir? İşte, detaylar…

Whatsapp, Hem sesli arama hem görüntülü arama hem de mesajlaşma seçenekleriyle günümüzde haberleşme denilince ilk akla gelen uygulama olarak ön plana çıkıyor. Belirli zaman aralıklarıyla getirilen güncellemeler ile telefonlarda daha düzgün çalışması sağlanıyor. Birçok kullanıcı görüntülü arama imkanı sayesinde uzun zamandır görmedikleri sevdiklerine ulaşabiliyor haberlerini alabiliyor. Ancak son dönemde pek çok vatandaş görüntülü arama yapmak isterken çalmama sorunuyla karşılaşıyor. İnsanlar yaşadıkları bu sorunun neyden kaynaklandığı araştırıyor. Peki, Whatsapp görüntülü arama çalmıyor ise ne yapmak gerekir? Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? İşte, detaylar…

WHATSAPP GÖRÜNTÜLÜ ARAMA ÇALMIYOR İSE NE YAPMAK GEREKİR?
İnternetin girmesiyle birlikte 2009 yılında piyasaya sürülen Whatsapp uygulaması artık hayatımızın vazgeçilmezi olmuş durumda. Günlük hemen hemen her işi halletmede, insanların birbirleriyle haberleşmesinde büyük kolaylık sağlıyor. Kimi zaman işi gereği sevdikleri insanlarla uzakta olanlar görüntülü arama seçeneğiyle haber alıp görüşebiliyor.

Eğer WhatsApp uygulamasında aramayla ilgili problem yaşıyorsanız, ilk önce başka bir ağdan (mobil veya başka bir kablosuz ağ) bağlanmayı deneyin. Çünkü bazı durumlarda o anki bağlantınız KVP (Kullanıcı Veri Protokolü) için doğru bir şekilde yapılandırılmamış olabilir ve bu durum WhatsApp Araması özelliğinin düzgün çalışmasını engelleyebilir.
Eğer kablosuz ağ (Wi-Fi) bağlantısındayken WhatsApp araması yapamıyorsanız ya da arama alamıyorsanız, yönlendirici (router) güvenlik ayarlarının ve güvenlik duvarı konfigürasyonunun, WhatsApp Aramasının düzgün çalışması için gerekli olan belirli bağlantı tiplerini engellemediğinden emin olun.

WHATSAPP GÖRÜNTÜLÜ ARAMA NASIL YAPILIR?
1-Görüntülü arama yapmak istediğiniz kişiyle aranızdaki sohbeti açın.

2-Görüntülü Arama simgesine dokunun.

3-Görüntülü arama aldığınızda telefonunuz kilitliyse WhatsApp size bir Gelen görüntülü arama bildirimi gönderir. Bu bildirimi aldığınızda:
Bildirimi sola kaydırıp Görüntüle > Kabul Et’e dokunabilirsiniz. Alternatif olarak, bildirimi sağa kaydırarak aramayı kabul edebilirsiniz.
Bildirimi sola kaydırıp Görüntüle > Reddet’e dokunabilirsiniz.

4-Aramayı kısa bir mesajla reddetmek için bildirimi sola kaydırıp Görüntüle > Mesaj’a dokunabilirsiniz.

5-Görüntülü arama aldığınızda telefonunuz kilitli değilse ancak WhatsApp’ınız kapalıysa WhatsApp size bir Gelen görüntülü arama bildirimi gönderir. Bu bildirimi aldığınızda:
Bildirimi aşağı doğru sürükleyip ardından aramayı kabul etmek için Kabul Et’e veya bildirime dokunabilirsiniz. Bildirimi aşağı doğru sürükleyip ardından Reddet’e dokunabilirsiniz.

6-Aramayı kısa bir mesajla reddetmek için bildirimi aşağı doğru sürükleyip Mesaj’a dokunabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.