WhatsApp Durumunuzu Facebook’ta nasıl paylaşabilirsiniz?

Geçen yılın başlarında Facebook, Facebook, Messenger, WhatsApp ve Instagram gibi tüm hizmetlerini, dört hizmetten birini ziyaret eden kullanıcılara birleşik bir deneyim sunacak şekilde entegre etme planlarını açıkladı. Entegrasyon, kullanıcıların Facebook ve uygulama ailesi arasında daha hızlı hareket etmelerine yardımcı olmakla kalmayıp, aynı zamanda sosyal medya devinin hükümetin büyük teknoloji şirketlerini parçalama potansiyel bir hareketini önlemesine yardımcı olmayı amaçlıyor. Gizlilik ve veri skandallarının güçlükleri kamusal tepkilere dönüştüğünden beri ABD’de geniş bir popülerlik kazanmıştır.

Facebook, geçen ay WhatsApp’ın beta sürümünde ‘Facebook tarafından WhatsApp’ markasını tanıtarak bu yönde ilk adımı attı. Şimdi şirket, WhatsApp kullanıcılarının Durum güncellemelerini uygulama içinden Facebook’ta paylaşmalarını sağlayan özellikler sunarak bu yönde daha büyük ve daha cesur bir adım atıyor. Anlamı? WhatsApp Durumlarını Facebook Hikayesi olarak paylaşmak isteyen kişilerin Facebook’u ayrı ayrı açmak ve sıkıcı filtre, çıkartma ve metin ekleme sürecinden geçmek zorunda değildir. Bunu sadece bir düğmeye basarak yapabilirler.

WhatsApp Durumu veya Facebook Hikayesi (veya Instagram Hikayesi) bilmeyenler için, paylaştıktan sonraki 24 saat içinde kaybolan tüm resimler, metinler veya videolar.

Şimdi, daha önce de belirttiğim gibi, WhatsApp Durumunu Facebook Hikayesi olarak paylaşmak için bu özellik hem WhatsApp Android hem de iOS tabanlı uygulamaların kararlı sürümünde kullanılabilir. Tek yapmanız gereken şu adımları takip etmektir:

– WhatsApp’ta bir durum paylaşın.

– Facebook’ta paylaşmak istediğiniz Durum’a dokunun.

– WhatsApp Durumunuzun sağ ucundaki üç noktaya dokunun.

– Facebook’ta paylaş seçeneğine dokunun.

– Şimdi, WhatsApp sizden Facebook’a erişim izni isteyecek. Aç seçeneğine dokunun.

– Durumu Facebook Hikayesi olarak paylaşmak için Şimdi Paylaş seçeneğine dokunun.

Bir iPhone kullanıyorsanız, Facebook sizden WhatsApp’ı açma iznini isteyecektir. Facebook’a gerekli izni vermek için Aç’a dokunun; artık hazırsınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.