WhatsApp Arşiv özelliği hakkında bilinmesi gereken 11 şey

Mobil internete erişimi olan hemen hemen herkes WhatsApp kullanıyor. Piyasaya sunulduğundan beri, WhatsApp milyonlarca mesajı destekleyen pek çok şaşırtıcı özellik ortaya koydu. Telefonunuz çöktüğünde veya daha kötüsünü kaybederseniz bunları anında kaybedebilirsiniz. Ancak WhatsApp size mesajlarınızı saklamak için bir özellik sunar – Arşiv.

Bunu Ayarlar’da görmüş olabilirsiniz, ancak hiç kullanmadıysanız. Eh, birçok faydaları ile güçlü bir özellik.

Burada, WhatsApp Arşiv özelliğine derinlemesine dalıp, bu konuyla ilgili sık sorulan soruları ele alacağız.

1. BİR SOHBETİ ARŞİVLEDİĞİNİZDE NE OLUR?

Gmail veya Instagram’da Arşiv özelliğini kullandıysanız , o zaman aşina olmalısınız. WhatsApp’da, bir sohbetin arşivlenmesi aynı şeyle sonuçlanır – sohbet, konuşmanın göründüğü ana pencereden kaybolur. Sohbeti istediğiniz zaman arşivleyebilir ve sohbete erişebilirsiniz.

NOT: Sohbet dizisini arşivlediğinizde sohbet gizlenir, ancak silinmez.

2. NELERİ ARŞİV EDEBİLİRSİN?

Bireysel ve grup sohbetleri arşivleyebilirsiniz . Ancak, tam sohbet konularını arşivlemeniz gerekir. Bir sohbetde tek bir mesajı veya medya dosyasını arşivleyemezsiniz.

3. ARŞİVLENMİŞ SOHBETLER’DEN MESAJ ALABİLİYOR MUSUNUZ?

Evet. Bir sohbeti arşivledikten sonra, onu sadece ana görünümden ve başka hiçbir şeyden gizler. Dolayısıyla, arşivlenen sohbette yeni mesajlar alırsanız, bu konuda bilgilendirileceksiniz ve aynı ileti dizisi ana listede görünecektir. Başka bir deyişle, otomatik olarak arşivlenmez.

4. BİR SOHBETİ ARŞİVLEMEK DİĞER KİŞİYİ BİLGİLENDİRİR

Bir sohbeti arşivlerseniz, WhatsApp diğer kişiyi bilgilendirmez. Bir sohbeti silseniz bile, diğer kişi bilemez.

5. ARŞİV ETKİSİ ÇEVRİMİÇİ DURUMUNDA MI?

Bir sohbeti arşivlemek çevrimiçi durumunuzu etkilemez . Çevrimiçi iseniz, arşivlenmiş sohbetler için de çevrimiçi olarak gösterileceksiniz.

6. BİRİSİ SOHBETİ ARŞİVLEDİYSE NASIL BİLİR

Mümkün değil sevgili arkadaşım. Birisinin sohbetlerinizi Arşivlerine koyup koymadığını bilmenin bir yolu yoktur.

7. BİR SOHBET NASIL ARŞİVLENİR

Android’de bir sohbeti arşivlemek için sohbete dokunup basılı tutun. Ardından, en üstte görünen seçeneklerden Arşiv simgesini tıklayın.

İPhone’da bir sohbeti arşivlemek için sohbetten sağdan sola hızlıca kaydırın. Ardından Arşiv’e dokunun.

WhatsApp Web’de, farenizi bir sohbetin üzerine getirin. Ardından aşağı oku tıklayın ve Arşiv sohbetine basın.

8. TÜM SOHBETLERİ ARŞİVLE

Gelen kutunuzu tamamen sohbetleri silmeden temizlemek isterseniz, tüm sohbetleri aynı anda arşivleyebilirsiniz. Bu özellik sadece Android ve iPhone’da kullanılabilir.

Android

1. Adım: WhatsApp uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki üç noktalı simgeye dokunun. Ayarları şeç.

2. Adım: Sohbetler ve ardından Sohbet geçmişine dokunun.

3. Adım: Tüm sohbetleri arşivle’ye dokunun.

iPhone

Adım 1 : WhatsApp’ı açın ve Ayarlar sekmesine gidin.

2. Adım: Sohbete ve ardından Tüm Sohbetleri Arşivle’ye dokunun.

9. ARŞİVLENMİŞ SOHBETLERİ BUL

Arşivlenmiş sohbetleri bulamıyor musunuz? whatsapp arşivlenmiş mesajlar nerede Endişelenme. Sadece yanlış yerlere bakman mümkün.

Android’de arşivlenmiş sohbetleri görüntülemek için WhatsApp uygulamasını açın ve Sohbetler ekranının altına doğru aşağı kaydırın. Burada arşivlenmiş tüm sohbetlerinize erişmenizi sağlayacak bir seçenek bulacaksınız.

İPhone’da Sohbetler sekmesine gidin ve üstte Arşivlenmiş Sohbetler olacak. Arşivlenmiş sohbetleri görüntülemek için üzerine dokunun.

WhatsApp Web’de, üç noktalı simgeye tıklayın ve menüden Arşivlendi’yi seçin.

10. WHATSAPP SOHBETİ ARŞİVDEN NASIL ÇIKARTIRIM?

Android’deki arşivi devre dışı bırakmak için, alttaki Arşivlenmiş bölümüne gidin. Ardından arşivden çıkarmak istediğiniz sohbete dokunun ve basılı tutun. Bir kez seçildiğinde, Arşivden çıkar seçeneğine dokunun. Bu, sohbeti gelen kutusuna geri taşır.

İPhone’da, Arşivlenmiş Sohbetler ekranındayken, arşivden çıkarmak istediğiniz sohbetten sağdan sola doğru hızlıca kaydırın. Ardından Arşivden çık’a dokunun.

Benzer şekilde, WhatsApp Web’de Arşivlenen bölümüne gidin. Ardından, farenizi arşivden çıkarmak istediğiniz sohbetin üzerine getirin. Aşağı oku tıklayın ve Arşivden kaldır’ı seçin.

11. ARŞİVLENMİŞ SOHBETLERİ SİL

Android’de arşivlenmiş bir sohbeti silmek için özel adımlar yoktur. Tek yapmanız gereken Arşivlenmiş bölümüne gitmek ve silmek istediğiniz konuşmayı tutmaktır. Sonra Sil simgesine dokunun. Bir pop-up alacaksın. Onaylamak için Tamam’ı seçin.

WhatsApp Web’de Arşivlenen bölümüne gidin. Sohbetin yanındaki aşağı oka dokunun ve Sohbeti sil öğesine tıklayın. Açılır menüde onaylayın.

İPhone’da arşivlenen sohbetleri silmek için arşivlenen sohbette sağdan sola kaydırın ve Diğer’e dokunun. Menüden Sil’i seçin.

ARŞİV VEYA SİL

Arşiv özelliği sadece mesajları ana listenizden gizlemek için kullanılır. Sohbeti arşivden çıkarabilir ve geri alabilirsiniz.

Ancak, işler kalıcı bir adım olan Sil ile aynı şey değildir. Bir iş parçacığını sildiğinizde, onu geri getirmenin doğrudan bir yolu yoktur, ancak birkaç geçici çözüm vardır . Dikkatli olun ve akıllıca seçin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.