WESTERN DIGITAL, NAS ORTAMLARI İÇİN YENİ DEPOLAMA ÇÖZÜMLERİNİ TANITTI

Özel Bir Amaç İçin Üretilmiş Üç Yeni Depolama Ürünü, Küçük Kurumlar ve Home Ofisler İçin En Uygun Performansı, Dayanıklılığı, Kapasiteyi ve Erişilebilirliği Sunuyorlar

 Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC), NAS ortamlarını kullanan küçük kurumlar ve home ofisler için bir dizi özel amaca yönelik depolama çözümlerini tanıttı. Çözümler, karma bir NAS ortamındaki performansı ve önbellekleme yeteneklerini geliştiren ilk WD Red® SSD’leri ve aynı zamanda WD Red ve WD Red Pro HDD için 14 TB’lık kapasite içeriyor. 

 

Yüksek Hızlı Bağlanabilirliği Desteklemek İçin SSD Performansı

     Sanallaştırmanın artmasıyla birlikte 10GbE (10 Gigabit Ethernet) ağı ve daha yüksek bağlanabilirlik hızı modern NAS sistemlerinde temel ve standart bir özellik haline geliyor. Performans tıkanıklığını en aza indirmeye yardımcı olmak için, SSD hızları oldukça önemli.

     Bu ortamların gereksinimlerini tam olarak karşılamak için, depolama cihazı dayanıklılığı, hızı ve kapasitesi oldukça rağbet görüyor. Western Digital’ın WD Red ürün portföyünün kanıtlanmış güvenilirliğini temel alan çözümler, son kullanıcı için sorunları kâra dönüştürmek için geliştirildi. WD Red SA500 SSD, bir NAS sisteminde önbellekleme çözümü olarak kullanıldığında, performans tıkanıklığını sınırlamaya yardımcı olurken, yeni daha yüksek kapasiteli WD Red ve WD Red Pro HDD’ler aynı NAS cihazında daha fazla depolama alanı sunuyor. 

     Western Digital İstemci Bilgi İşlemi Bölümü Kıdemli Direktörü Ziv Paz, “NAS sistemlerindeki performans artışı, daha kısa sürede daha fazla içeriğe dönüşebilir, böylece yaratıcılar veya küçük kurumlar üretimi, dolayısıyla potansiyel geliri artırmak için daha verimli çalışabilirler. WD Red portföyünde optimize edilmiş dayanıklılığın yanı sıra daha yüksek kapasiteler ile daha büyük dosyalar için yer açarken depolama bant genişliğinden kaynaklanan stresi de azaltıyoruz. Büyük projelerde çalışan yaratıcılar için de en yeni WD Red SSD çözümü, SSD’nin hem büyük hem de sık erişilen dosyalar için önbellekleme mekanizması olarak kullanılabileceği karma bir NAS ortamı sağlıyor” dedi.

     QNAP Genel Müdürü Meiji Chang da, “Western Digital ile çalışmanın, NAS sistemlerimiz için seçkin bir depolama sağlama konusunda giderek daha faydalı olduğu görüldü. Günümüzün WD Red SA500 SSD’sinin bir depolama veya önbellekleme çözümü olarak gelmesiyle birlikte müşterilerimiz, artık sistemlerimizdeki özel SSD yuvalarının tüm avantajını kullanabilir ve daha yüksek ağ transfer hızlarından ve uygunlaştırılmış dayanıklılıktan yararlanabilirler” dedi. 

     Synology America Corp. Pazarlama Müdürü Patrick Deschere ise, “İster video düzenleme, ister fotoğraf yedekleme ya da yazılım geliştirme projesi olsun, doğru seçilen bir depolama platformu sadece verilerinizi korumakla kalmaz, aynı zamanda onlara daha hızlı ulaşmanıza imkan tanır. Synology ve Western Digital iş birliği sayesinde, NAS deneyiminizi optimize edebilirsiniz ve verilerinize tam hakimiyet sağlarken buluttan en iyi şekilde faydalanabilirsiniz” dedi.

 

Ürün Detayları

Tanıtılan yeni ürünler şunlar:

  • WD Red SA500 NAS SATA SSD
    • NAS tutkunları için özel olarak oluşturulmuş en yeni WD Red SA500 NAS SATA SSD, 500 GB’tan 4 TB’a1 (sadece 2,5 inç) kadar kapasite sunuyor ve 10GbE ağları için uygunlaştırılmış bir ortam yaratıyor, ayrıca sık kullanılan dosyalara hızlıca erişebilmek için NAS sistemlerinde önbellekleme sağlıyor. NAS tarafından 7/24 çalışılan bir ortamda talep edilen ağır okuma ve yazma yükleri için üstün bir dayanıklılığa sahip sürücü, OLTP veritabanlarını, çok kullanıcılı ortamları, fotoğraf oluşturma, 4K ve 8K video düzenleme çalışmalarını destekliyor. 
  • WD Red NAS Hard Drive
    • WD Red SA500 NAS SATA SSD’yi tamamlayan, 14TB1‘a kadar olan son WD Red HDD kapasite artışı, 8 adede kadar yuvaya sahip NAS sistemlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Küçük ve ev ofislerinde 7/24 çalışma ortamları için ideal olan sürücü, 180 TB / yıla kadar iş yükü oranını* destekliyor.
  • WD Red Pro NAS Hard Drive
    • Profesyonel NAS iş yükleri için ve 14 TB1 kapasiteye kadar destek veren WD Red HDD gibi oluşturulmuş WD Red Pro HDD, 24 yuvayı destekliyor. 3D Active Balance Plus teknolojisi ve NASware 3.0 teknolojisine sahip hata kurtarma kontrolleriyle birlikte sürücü, daha yüksek güvenilirlikle çalışıyor. 

 

Fiyatlandırma ve Cihazların Erişilebilirliği

     WD Red SA500 SSD, M.2 form faktörü için 500GB’tan 2TB’a kadar kapasite ile ve ABD’de $72 ve $297 fiyat aralığında geliyor. WD Red SA500 SSD’nin 2.5-inç form factor sürümü ise,

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.