Velocity, dünyanın en iyi 8 uygulamasından biri seçildi

Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden PEAKUP tarafından geliştirilen dijital iş yeri platformu Velocity, dünyanın en iyi 8 uygulamasından biri seçildi. Microsoft Teams Store’a yüklenen binlerce uygulama arasından seçilen Velocity, tek Türk uygulama oldu. Merkezi Amerika Seattle’da bulunan Microsoft Corp. tarafından yapılan değerlendirmede, kullanıcı kolaylığından yaygınlığa birçok kriter ele alındı.

Geliştirdiği ürünler ve sunduğu teknolojik hizmetlerle kısa sürede birçok başarıya imza atan PEAKUP, Ar-Ge merkezinde Türk yazılımcılar tarafından geliştirdiği Velocity sayesinde tüm dünyanın dikkatini üzerine çekti. Microsoft Teams’e entegre edilen globaldeki tüm uygulamalar arasında ilk 8 uygulamadan biri olan Velocity, en çok fayda üreteceğine inanılan stratejik uygulama, dijital pazarlamada yetkinlik sahibi uygulama ve global yaygınlık elde etme potansiyeline sahip uygulama olarak değerlendirildi.  

Dijital iş yeri, Velocity 

Tüm dünyanın konuştuğu “dijital iş yeri” kavramı, barındırdığı bulut hizmetleri, mobilite ve yapay zeka uygulamaları ile coğrafi bariyerleri kaldırması ve bilgiye 7/24 ulaşılmasını sağlaması açısından gittikçe daha fazla önem kazanıyor. Çalışan bağlılığını artırması, birlikte çalışma ve verimlilik açısından fark yaratması, içerik/doküman yönetimi ve iş süreçlerini kolaylaştırması da dijital iş yeri uygulamalarının önemli hedefleri arasında yer alıyor. Bu hedeflere ulaşmak üzere geliştirilen Velocity, kolektif yapısı sayesinde çalışanların etkileşimini artırıp kurumlara verimlilik sağlıyor. Çalışanlar arası sosyalleşmeyi, birbirleri arasındaki kesintisiz bilgi paylaşımını ve iş birliğini güçlendiriyor. Dijital platformlar üzerinden çalışmaya önyargılı yaklaşan çalışanlar için hızlı ve en kolay yoldan uyum sağlayabilmeleri dijital iş yeri olmanın ilk adımı olan kurum içi iletişim platformlarından geçiyor. İletişim süreçlerini dijitalleştiren ve kullanımı en basit haline getiren bir intranet platformu olan Velocity, şirketlerin dijital dönüşümdeki en önemli yardımcılarından biri.

Tüm dünyada 75 milyon tekil kullanıcı

Bugün tüm dünyada 75 milyon günlük tekil kullanıcıya, 200 milyon günlük toplantı katılımcısına ev sahipliği yapan Microsoft Teams, dijital iş yeri platformu Velocity ile entegre olabiliyor. Velocity, Microsoft Teams üzerinden kullanıldığında da dosyalarınıza, duyurulara, KVKK, aydınlatma metinleri ve iş prosedürlerine, belgelerinize, burç yorumlarınıza, servis saatlerinize ve daha birçok bilgilendirmeye kolayca ulaşmanıza yardımcı oluyor. Bu sayede tüm çalışanlara aynı anda ve hızda ulaşabiliyor ve iletişiminizi tek bir çatı altından merkezi olarak süredürebiliyorsunuz.  Bugün, binlerce kişi Microsoft Teams üzerinden Velocity uygulamasını kullanıyor.

“Velocity’e olan talep 1 ayda yüzde 70 arttı”

Pandemi ile birlikte dijital iş yeri platformlarının daha efektif ve verimli kullanılmaya başlandığını dile getiren PEAKUP CEO’su Ahmet Toprakçı, Velocity’e olan talebin ve ilginin arttığını belirtti. “Özellikle perakende ve lojistik gibi sektörler başta olmak üzere imalat dahil tüm sektörlerden yoğun talep alıyoruz” diyen Toprakçı; “Virüs salgını herkesi evinden çalışmaya yönlendirdikçe ekonominin devamlılığı açısından rutin iş süreçlerini devam ettirebilmek, işverenler açısından oldukça önemli bir sorumluluk haline geldi. Çok sayıda çalışanı, şubesi ve satış ağı olan, birden fazla ofise sahip firmalar dijital iş yeri platformuna yoğun ilgi gösteriyorlar. Velocity adını verdiğimiz dijital iş yeri platformumuza olan talep son 1 ayda yüzde 70 arttı. İngiltere’deki ofisimiz de buradaki ofisimiz kadar yoğun bir çalışma temposunda. En iyi uygulamalar arasında seçilmiş olmamızın da bu talep artışında büyük etkisi var. Velocity ile yıl sonuna kadar ciddi ölçüde teknoloji ihracatımız olacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.