Valorant dereceli ne zaman gelecek?

Valorant dereceli ne zaman gelecek? Sorusu oyunu oynayan pek çok kullanıcının son günlerde çokça merak ettiği soruların başında geliyor. Riot Games tarafından Ekim 2019 yılında piyasaya sürülen Valorant oyunu geçtiğimiz günlerde kapalı beta özelliğinden çıkarak çok oyunculu sisteme geçti. Son dönemde oyuncuların yoğun ilgi gösterdiği FPS oyununa Valorant yetkilileri bu ilgiyi karşılıksız bırakmamak için oyun içi düzenlemeleri hızlıca eklemek istiyor. Oyuncular tarafından özellikle kapalı betadan yeni sisteme geçildiği andan itibaren Valorant dereceli ne zaman gelecek sorusu araştırılmaya başlandı. Merakla beklenen bu mod hakkında yetkililer bir açıklama yayınladı. Peki, Valorant dereceli ne zaman gelecek? Valorant dereceli modu geldi mi? Valorant son güncellemeler neler? İşte, detaylar…

Ekim 2019 tarihinde kapalı beta olarak oyuncularla buluşan Valorant, geçtiğimiz günlerde online olarak oynanabilen çoklu oyuncu sistemine geçti. Ücretsiz bir şekilde oynanabilen oyun hakkında birçok kullanıcı dereceli (rekabetçi) modun gelip gelmeyeceğini tartışıyor. Arama motorları üzerinden hemen hemen her gün gelecek haberi bekleyen pek çok oyun sever Valorant Dereceli ne zaman gelecek sorusunu merak ediyor. Oyun yetkilileri de bu beklentilere kayıtsız kalmayıp bir açıklama yaptı ve ne zaman geleceğini duyurdu. Peki, Valorant dereceli ne zaman gelecek? Valorant dereceli geldi mi? İşte, merak edilen tüm bilgiler…

VALORANT DERECELİ NE ZAMAN GELECEK?
Valorant kapalı beta sürümüyle oynanan bir oyunken 2 Haziran tarihinde yayınlanan yamayla son bularak çok oyunculu online oyun düzenine geçildi. Yama kurulumu bittikten sonra oyuna giriş yapan birçok kullanıcı yama sonrasındaki dereceli modun gelmemesi üzerine ufak çaplı bir sürpriz yaşadı. Yama sonrası derecelendirilme yapılmadan oynanan ‘derecelendirilmemiş mod’ ile yeni eklenen Spike Rush modu oynanabiliyor.

Sosyal medya üzerindeki resmi hesaplara mesajlar gönderen oyun severler sebebini öğrenmek istedi. Konuyla alakalı gelen mesajlar üzerine Valorant oyun yetkilileri bir açıklama yaptı. “Kapalı beta lansmanımıza benzer şekilde, ilk odak noktamız rekabetçi eşleştirmeyi etkinleştirmeden önce hizmetimizin istikrarlı olmasını sağlamaktır. Bu aynı zamanda yeni oyunculara kapalı beta oyuncuların rekabeti açmadan önce oyunu öğrenmek zorunda olduklarını söylemenin kibar ve nezaketli bir yoludur. Ayrıca, kapalı beta döneminde istemci geri bildirimlerine dayanarak rekabetçi üzerinde bazı ayarlamalar yapacağız. Planımız, rekabetçi modu geliştirmek ve birkaç yama ile bunu en iyi şekilde etkin hale getirmektedir ” açıklamasıyla dereceli modun gelmesiyle birlikte oyun içi yaşanabilecek sıkıntılardan dolayı gerekli güncellemelerin yapılmasının ardından geleceğini açıkladılar.

VALORANT YENİ OYUN MODU SPİKE RUSH NEDİR?
Valorant 2 Haziran Salı günü başlatıldı ve oyunun resmi sürümü 1.0 sürümü ile yepyeni bir oyun modu açıldı. Spike Rush adı verilen kısa ama “kaotik” oyun modu tasarlanırken Riot’un düşünce süreci hakkında daha fazla ayrıntı sağladı. Valorant kendi beta sürümünden piyasaya sürülürken, Spike Rush, oyuna eklendi.

Varsayılan bomba modundan farklı olarak, Spike Rush, saldırı takımı oyuncularından her birine bir spike verir, amaç sadece bir tane dikmektir. Tüm ajanların temel yetenekleri ücretsiz olarak yeniden doldurulur ve oyun öncesi satın alma aşaması yoktur, bu nedenle her oyuncuya başlangıçta aynı rastgele silah verilir. Bunun da ötesinde, sadece yedi tur var. Ancak işleri daha da karıştırmak için, haritanın etrafına dağılmış birkaç küre vardır, bu da onları alırsanız farklı güçlendirmeler sağlar. Bu yetenekler ajanınızın yetenekleri için çok önemli değildir ve “hiper hız” ya da hızlı bir silah yükseltme gibi öğeler içeriyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.