Uçan kaykay “Slide” (hoverboard)

Uçan kaykay "Slide" (hoverboard)

Japon Toyota’nın bünyesindeki lüks otomobil markası Lexus, birkaç ay önce ‘Slide’ ismiyle uçan kaykay (hoverboard) yaptığını tüm dünyaya duyurdu.Gelişim süreci hızla devam eden bu kaykayla ilgili paylaşılan tanıtım filmi büyük ilgi çekerken, seyredenlerin aklına hemen ‘Geleceğe Dönüş’ (Back to the future) film serisini getirdi. Çünkü serinin en çok dikkat çeken bölümü geleceğe gidilen ve ana karakterin uçan kaykay kullandığı son filmdi. Lexus’un tasarladığı o kaykayı görenler, hemen filmi hatırlayıp, ‘Yıllar sonra gerçek oldu’ yorumları yapmaya başladı. Lexus için fütürist bir reklam projesi olan bu kaykay sadece bir filmi hatırlatmakta kalmıyor aslında çok büyük bir değişimi de ortaya koyuyor. Bu değişim eğer hayata geçerse gelecekte insanlık tarihinin en büyük icatlarından biri olan tekerlek kalmayacak.

Posted by Dijikolog TV on 10 Ağustos 2015 Pazartesi

10 Ağustos 2015 Pazartesi

Japon Toyota’nın bünyesindeki lüks otomobil markası Lexus, birkaç ay önce ‘Slide’ ismiyle uçan kaykay (hoverboard) yaptığını tüm dünyaya duyurdu.

Gelişim süreci hızla devam eden bu kaykayla ilgili paylaşılan tanıtım filmi büyük ilgi çekerken, seyredenlerin aklına hemen ‘Geleceğe Dönüş’ (Back to the future) film serisini getirdi. Çünkü serinin en çok dikkat çeken bölümü geleceğe gidilen ve ana karakterin uçan kaykay kullandığı son filmdi. Lexus’un tasarladığı o kaykayı görenler, hemen filmi hatırlayıp, ‘Yıllar sonra gerçek oldu’ yorumları yapmaya başladı. Lexus için fütürist bir reklam projesi olan bu kaykay sadece bir filmi hatırlatmakta kalmıyor aslında çok büyük bir değişimi de ortaya koyuyor. Bu değişim eğer hayata geçerse gelecekte insanlık tarihinin en büyük icatlarından biri olan tekerlek kalmayacak.

Etiketler:
iletişim