Twitter’da Retweetler nasıl kapatılır

Twitter, retweet’leri bir kullanıcıdan aynı anda tek seferde kapatmanıza izin verir. Retweetlerin hepsini manuel olarak çevirmek bir acıdır ve çok cesaret kırıcı olabilir. Bay Michael Hertzberg, izlediğiniz herkesin otomatik olarak “Retweetlerini Kapat” yazan bir senaryo yazdı. Bu gerçekten harika bir özellik ve Twitter kullanıcılarını Twitter’daki retweet’leri manuel olarak kapatma stresinden kurtuldu.

Twitter, kullanıcıların “tweet” olarak bilinen mesajlarla mesaj yayınladıkları ve etkileşimde bulundukları bir Amerikan çevrimiçi haber ve sosyal ağ hizmeti. Tweetler (mesajlar) başlangıçta 140 karakterle sınırlandırıldı, ancak 7 Kasım 2017’de bu sınır Japonca, Korece ve Çince dışındaki tüm diller için ikiye katlandı. Twitter, 330 milyonun üzerinde aylık aktif kullanıcısını, geçen yıla oranla yüzde 4’lük bir artış kaydediyor. Twitter kullanıcılarının sayısı, Twitter’ın kaliteli hizmeti ve onu serin ve hızlı tutan ilginç yeni özellikler nedeniyle büyümeye devam ediyor.

‘Twitter’da Retweetleri Kapat’ özelliği ile size daha fazla aydınlatalım.

İlk olarak, Twitter’da Retweet’in ne olduğunu anlamanız gerekiyor.

Twitter’da Retweet nedir?

Twitter desteği, Tweet’lerin yeniden gönderilmesi olarak Retweetleri açıklar. Twitter’ın Retweet özelliği, siz ve diğerlerinin bu Tweet’i tüm takipçilerinizle paylaşmasına yardımcı olur. Paylaşmak istediğiniz başka bir kişiden kendi Tweetlerinizi veya Tweet’lerinizi retweetleyebilirsiniz. Bazen insanlar bir başkasının içeriğini yeniden gönderdiklerini belirtmek için bir Tweet’in başında “RT” yazarlar.

Retweet’lerin çok kullanışlı ve kolay olduğu kanıtlanmıştır, neden başka birileri Twitter’da yayınladığında paylaşmak isteyeceğiniz bir tweet’i (mesajını) yeniden yazmanız gerekir? Retweetlerin geldiği yer burası.

Retweet özelliği ile herkes rahat etmiyor, iyi haber, Twitter’da Retweet’leri kapatabiliyorsunuz, her hesap için retweetleri kapatmak yerine, Twitter ayarları aracılığıyla retweetleri kapatabilirsiniz.

Kolaydır, hızlıdır, iyi olan kısım, mevcut ayarlarla uğraşmamasıdır (zaten retweetleri kapattığınız hesaplar). Resmi uygulamaları kullanırsanız, hepsinde çalışır. Tarayıcı veya bir uygulama aracılığıyla yapılabilir. Yerel ve orijinal retweetleri kaldırır.

Sadece Retweet’leri Twitter’da açmaya karar verdiyseniz, işte nasıl yapılacağı;

 

 Retweetleri Twitter’da Nasıl Kapatırız

1.Twitter hesabınıza giriş yapın.

2.Retweet’leri kapatmak istediğiniz kişiyi arayın.

3.Kişinin profili üzerinde dikey olarak düzenlenmiş üç noktayı tıklayın.

4.Retweetlerini Kapat’ı tıklatın.

Retweetin hemen kapatıldığını bildirimini görürsünüz. Ayrıca tersini yapıyorsanız, bu Retweet’i açıyor. Ayrıca bir bildirim alırsınız.

 

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplar

S: Twitter’da retweetleri nasıl açabilirim?

C: Çok basit, yapmanız gereken tek şey adımları takip et ve Retweetleri Aç’ı tıkla.

S: Twitter’da Retweet’leri Kapatma genel ayarlarımı etkiler mi?

C: Hayır, Twitter’da Retweet’i kapatmak, daha önce belirttiğim gibi herhangi bir ayar değiştirmez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.