Twitter’da hashtaglerden en iyi şekilde nasıl yararlanılır

Twitter’da hashtag’ler yalnızca kullanıcıların daha geniş bir tartışmanın parçası olmalarını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcıların trend olan konuları takip etmelerine de olanak tanır.

Hashtag’ler, netizenlerin gönderilerini, ister bir tweet, ister video veya hatta bir görüntü olsun, dünyanın geri kalanı tarafından paylaşılanlara bağladığı en yaygın kullanılan tekniklerden biridir. Hashtag’ler, çeşitli sosyal medya platformlarının kullanıcılarının görüşlerini paylaşmalarına ve belirli bir zirveye ilişkin daha geniş bir tartışmaya bağlanmalarına olanak tanıyan ortamlardır.
On Twitter , hashtag sadece daha geniş bir tartışmanın bir parçası olmak için olanak sağlamak ama aynı zamanda popüler konuları bir takip olanak tanır. Buna ek olarak, hashtag’ler kullanıcıların belirli tweet’leri bulmasına yardımcı olur.

Twitter’da hashtag’lerden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak bazı profesyonel ipuçları :

  •  Herhangi bir mesajdaki hashtagli kelimeye tıklayın ve benzer hashtaglere sahip tüm Tweetler zaman akışınızda görünecektir.
  •  Bir hashtag, içinde boşluklar veya noktalama işaretleri varsa tasarlandığı gibi çalışmayacaktır.
  •  Bir hashtag, # sembolünün önündeki harf veya rakamlarla çalışmaz. Aramalarda doğru gösterilmesi için # sembolünün tam önünde boşluk olmalıdır.
  •  Tamamen sayılardan oluşan bir hashtag çalışmayacaktır. Bununla birlikte, hashtag’deki sayıların ardından gelen harfleri eklerseniz, hashtag düzgün çalışacaktır.
  •  Hashtag’ler büyük / küçük harfe duyarlı değildir, ancak büyük harf eklemek onları okumayı kolaylaştırır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.