Twitter’da canlı yayın nasıl yapılır?

Herkes kişisel ve profesyonel kullanım için farklı platformlarda canlı videolar yapıyor. Canlı videolar kullanımda bir artış görmüş olsa da, hala doğru şekilde kullanmanın farkında olmayan birçok kişi var.

Temeller

Twitter’da canlı bir video başlatmak için tweet oluşturma kutusunu açın ve kamera simgesine dokunun. Ardından ‘Canlı’ ve ardından ‘Canlı Yayına Geç’i seçin. Canlı yayınınız başlayacak ve takipçilerinizin zaman çizelgelerinde görünecektir. Canlı videonuzu bitirmek istediğinizde, sadece durdur düğmesine dokunun.

Davetli ekleniyor

Twitter, canlı videolarınıza en fazla üç kişiyi misafir olarak eklemenize izin verir ve bunu canlı yayına geçmeden önce sağ üst köşedeki ‘Yüzler’ düğmesini seçerek yapabilirsiniz. İzleyicileri canlı videonuza eklemek için Yüzler düğmesine dokunabilirsiniz. Bu izleyicilere davetler gönderilecek.

Yüzler düğmesine dokunup “Katılmak için sor” u seçerek de canlı videolara katılma talebinde bulunabilirsiniz. Ve yayından ayrılmak istiyorsanız, ekranın sol üst köşesindeki ‘X’e dokunmanız yeterlidir. Bir misafiri canlı yayınınızdan çıkarmak için aynı işlem takip edilebilir.

Canlı yayınlarınızı paylaşma

Paylaş simgesine dokunarak da canlı yayınlarınızı paylaşabilirsiniz. Canlı yayın yaparken “Canlı Paylaş” olarak görünecek, ancak bittiğinde “Baştan Paylaş” olarak görüntülenecektir.

Canlı yayınlarınızı düzenleme

Twitter ayrıca iOS ve Android’de canlı yayınlarınızı düzenlemenize olanak tanır. Başlık, küçük resim üzerinde değişiklik yapabilir ve hatta özel başlangıç ​​noktaları belirleyebilirsiniz. Canlı yayınlarınızı üç kez düzenleyebilirsiniz ve değişikliklerin görünmesi 15 dakika kadar sürecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.