Twitch yine saldırıya uğradı!

Geçtiğimiz günlerde büyük bir saldırıya maruz kalan Twitch birçok verisini hackerlara çaldırmıştı. Şimdi ise Twitch tekrardan saldırıya uğradı!

Dünya’nın en büyük yayıncılık platformu olan Twitch, son zamanlarda oldukça çok zarara uğruyor. Hackerların hedefi olan platform geçtiğimiz günlerde saldırıya uğramıştı. Bu saldırı sonucunda 125 GB’lık veri çalınmıştı.

Bu verilerin içinde son üç yıl boyunca yayıncılara ödenen miktarlar, platformun kaynak kodları ve yeni atılacak olan adımların hepsi sızdırılmıştı. Amazon’un, Steam’e rakip olması için planladığı oyun satın alma platformu bile ortaya çıkmıştı. Daha bu skandalı atlatamayan Twitch şimdi ise tekrardan saldırıya uğradı.

Bu saldırı diğeri kadar ağır olmasa da birçok Twitch kategorilerinin fotoğrafı Amazon ve Twitch’in sahibi Jeff Bezos’un güldüğü bir fotoğraf ile değiştirildi. The Verge’in tarafından ortaya çıkarılana göre GTA V, Minecraft ve Dota 2 gibi Twitch’te en fazla yayını yapılan oyunların fotoğrafları Jeff Bezos ile değitirilmiş.

Ayrıca Twitch’te en fazla kullanılan emojilerden biri olan “PogChamp” emojisi de Jeff Bezos ile değiştirildi. Büyük ihtimalle Twitch’in bu saldırıya uğramasının arkasında da ilk saldırı yatıyor. Kaynak kodlarına kadar internet korsanları tarafından ele geçirildiği için Twitch bu kodları değiştirene kadar oldukça savunmasız bir platform olacak gibi duruyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.