Türk Telekom’dan çok önemli hotspot açıklaması

Türk Telekom, hotspot kullanımıyla ilgili flaş bir açıklama yaptı. Turkcell’in geçtiğimiz günlerde kullanıcıların hotspot kullanımı için ek ücret ödemeleri gerekeceğini duyurmasının ardından kullanıcılar arasında büyük bir tepki doğmuş, sosyal medyada Turkcell’e olan tepkilerin artmasıyla şirket geri adım atmak zorunda kalmıştı.

Son olarak Türk Telekom, bugün yaptığı açıklamada hotspot kullanımından ek ücret alınmayacağını duyurdu. İşte Türk Telekom’un o açıklaması:

“Akıllı cep telefonlarında bulunan ve ‘hotspot’ olarak adlandırılan ‘Kişisel Erişim Noktası’ özelliğinin kullanımına 1 Ocak 2019’dan itibaren ücret getirileceği tartışmaları üzerine abonelerimizin doğru bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

Türk Telekom, müşterilerinin kendi mobil internet paketlerini dizüstü bilgisayar, tablet gibi farklı cihazlarla “Kişisel Erişim Noktası/ Hotspot” özelliğini kullanarak farklı cihazlarla paylaşmalarından herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Ayrıca Türk Telekom’un, herhangi bir Wi-Fi (kablosuz internet) ağına erişimin olmadığı durumlarda kullanıcıların cep telefonları vasıtasıyla ‘hotspot’ özelliğini kullanarak aygıtlarını internete bağlayabilmelerinde herhangi bir aygıt sayısı sınırlaması da bulunmamaktadır.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.