Truecaller Windows 10 uygulamasını yayınladı

Truecaller Windows 10 için en anlaşılır uygulamasını yayınladı. Windows 10 kullanan cihazlarda Windows Store üzerinden ücretsiz indirilebilen uygulama Truecaller’ın Windows Phone platformunda sunduğu en büyük yenilikleri taşıyor ve kullanıcıların uzun süredir bekledikleri özellikleri sunuyor.

Ana ekrandan başlayarak Truecaller tamamen yenilenmiş bir tasarım ve kullanıcıların kolayca uygulamayı kullanmaya başlamalarını sağlayan bir yazılım sihirbazı sunuyor. Arama listesi ilk defa olarak kullanıcıların profil fotoğrafları ve rozetleri ile dolduruluyor. Ana ekrandaki ve “Keşfet” ekranındaki listeler, önceki versiyonlara göre daha fazla bilgi barındırıyor. Bu sayede kullanıcılar gerçekten istedikleri kişiler ile iletişime geçiyorlar.

Yeni Windows 10 API’leri kullanılıyor

Truecaller’ın yeni versiyonunda çağrı bilgisi ve engelleme özellikleri tamamen yeni baştan düşünülmüş. Windows 10 ile gelen yeni API’lerin kullanılması ile Windows 10’a yönelik yepyeni bir deneyim sunuluyor. Artık kullanıcılar, kendi bölgelerinde en çok spam yapan numaraların listesini görebiliyor, kendi engelleme listelerini oluşturabiliyor ve gizli numaraların kendileri ile iletişime geçmesini engelleyebiliyorlar.

Arama sonrasında çıkan ekran, uygulama açılmadan kullanıcının bazı işlemleri basit bir şekilde yapmasına olanak sağlıyor. Artık kullanıcılar doğrudan ekran üzerinden bir numarayı geri arayabiliyor, SMS gönderebiliyor, isim tavsiye edebiliyor, numarayı kaydedebiliyor, spam olarak işaretleyebiliyor veya Truecaller’da arama yapabiliyor.

Çağrının lokasyonunu bilmek güvenliği artırıyor

Truecaller, kullanıcılarının geçen çağrının dünyanın neresinden geldiğini bilmek istediklerinin farkında. Kendi geliştirdiğini teknolojisini kullanan Truecaller, yalnızca numaranın dünyanın hangi ülkesinde olduğunu belirtmekle kalmıyor, hangi şehirden ve hangi GSM şebekesinden geldiğini de gösterebiliyor. Uygulama her ne kadar gelen çağrının tam olarak yerini nokta atışı ile göstermeyecek olsa da, bu yenilik özellikle telefon dolandırıcılığını önlemek açısından çok önemli sayılıyor.

Bu Windows 10 versiyonunda kullanıcılara sunulan yenilikler:

  • Yeni, gelişmiş engelleme özellikleri: Kullanıcılar kendi özelleşmiş engelleme listelerini yaratarak istenmeyen numaraları engelleyebilirler. Artık özel ve bilinmeyen numaralar da engellenebiliyor.
  • Zengin arama geçmişi: Arama geçmişinde kullanıcıların isimleri, resimleri ve daha çok bilgisi görüntülenebiliyor.
  • Çağrı sonrası kimliği: Kimin aradığını görme, kişi kaydetme ve spam raporlama uygulamayı açmadan çağrı sonunda gerçekleştirilebiliyor.
  • Profil detayları: Kişilerin profilleri, kullanıcıların bağlantıları hakkında her zaman en güncel bilgiye sahip olmaları için otomatik olarak güncelleniyor. Operatör bilgisi haricinde telefon numarası ve alan koduna göre gelen aramanın yeri de belirtiliyor.
  • Yeni tasarım: Arama sonuçları, arama geçmişi ve yeni keşfetme bölümü ile zenginleştirilmiş yüksek kaliteli liste görünümüne, operatör bilgisi ve yer bilgisi de ekleniyor.

Truecaller iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry, Tizen ve Nokia platformları için ücretsiz kullanılabiliyor. Truedialer ise Android ve Windows Phone kullanıcılarına ücretsiz sunuluyor. Truemessenger uygulaması da Android için ücretsiz indirilebiliyor.

Truecaller hakkında: Truecaller, cep telefonlarına gelen ve kim olduğu bilinmeyen numaraları kullanıcıya hızlı bir şekilde gösterip, çağrıyı cevaplama veya cevaplamama tercihi sunan bir mobil uygulamadır. Truecaller, merkezi İsveç’in Stockholm şehrinde bulunan True Software Scandinavia tarafından 2009 yılında hayata geçirilmiştir. Bugün itibariyle 150 milyon kişiyi aşan kullanıcı tabanına sahip bulunan Truecaller, kişisel güvenlik ve mahremiyet haklarını en üst seviyede gözetmekte, tamamen bağımsız olarak faaliyetlerini devam ettirmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.