Trend Micro ve INTERPOL siber suçlara karşı savaşacak

Trend Micro ve uluslararası polis organizasyonu INTERPOL, siber suçlara karşı birlikte savaşmak üzere INTERPOL Europol Sibersuç Konferansı 2014 etkinliğinde 3 yıllık bir işbirliğine imza attı. İşbirliği kapsamında Trend Micro, dünya çapında sanal suçları azaltmak için Interpol ve üyesi olan 190 ülkenin polis teşkilatları ile sanal dünyada işlenen suçlarla ilgili bilgi ve kaynak paylaşacak, bu suçların önlenmesine yönelik taktik paylaşımlarında bulunacak. Şirket INTERPOL kadrolarına sanal suçlara yönelik araştırma ve eğitim programları da hazırlayacak. Böylece INTERPOL bünyesinde sanal dünyada işlenen suçlara yönelik soruşturmaların etkinliği artırılacak.

Ortaklık çerçevesinde üç yıl boyunca Trend Micro, Intelligence Service tarafından toplanan siber tehdit bilgileri INTERPOL ile paylaşacak. Bu sayede oluşturulan girişim, birçok sanal suçun incelenmesi ve daha gerçekleşmeden önlenmesi için büyük bir imkân yaratacak. Bu işbirliği aynı zamanda özel sektör ve kamu kurumları arasındaki bilgi paylaşımını artıracak.

Trend Micro, bu yeni girişimi desteklemek için INTERPOL’ün Singapur’da bulunan “INTERPOL Global Complex For Innovation” (IGCI) adlı inovasyon merkezinde özel bir büro açacak.

Trend Micro CEO’su Eva Chen, sanal suçlarla dünya çapında mücadelede önemli bir rolü olan INTERPOL’e destek vermekten gurur ve mutluluk duyduklarını söyledi. Chen, bu ortaklığın, INTERPOL’ün dünya çapında sanal dünyada işlenen suçlara karşı savaşan ekiplerini güçlendirmek için araçlar, eğitim ve insan kaynağı sağlayacağına dikkat çekti.

Interpol Genel Sekreteri Roland K. Noble da, “Dünyanın en geniş polis organizasyonu olan INTERPOL olarak, üye ülke teşkilatlarına suçlarla mücadelede imkân ve fırsat sağlayacak her sektörle küresel işbirlikleri geliştirmek en önemli görevlerimiz arasında. Trend Micro’nun INTERPOL Global Complex For Innovation (IGCI) adlı inovasyon merkezimize sağladığı güçlü destek sayesinde üyemiz olan 190 ülkenin siber suçlarla mücadelesinde çok büyük bir sıçrama kaydedeceğiz” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.