The Last of Us Part 2’nin hikayesi yüzünden hakarete uğruyor

Uzun yıllardır dört gözle beklenen The Last of Us Part 2, geçtiğimiz günlerde satışa sunuldu ve kısa sürede 4 milyondan da fazla satarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Oyun pek çok açıdan oyuncuları tatmin etse de iş hikayeye geldiğinde tartışmalar baş gösteriyor. Özellikle de oyunun yapımcısı olan Neil Druckmann’ın oyunun hikayesi yüzünden uğradığı hakaretler şaşkınlık yaratıyor.

Naughty Dog’un başındaki isim olan Neil Druckmann, şu sıralar nefret söylemleriyle uğraşıyor. Oyunun oynanışı, atmosferi, grafikleri dahil pek çok detayı oyuncuları büyülürken, hikayesi ise oyuncuların arasında derin uçurumlara sebebiyet veriyor. Oyunun hikayesini beğenenler de var, yerden yere vuranlar da. Ancak bazıları var ki oyunun yapımcısına hakaretler yağdırıyor ve bu durum Neil Druckmann’ın da sinirini bozmuş olacak ki dün akşam saatlerinde Twitter hesabından bu konuda çok dertli olduğunu dile getirdiği bir mesaj paylaştı.

Kendisine yazılan mesajlardan bir kısmını paylaşan Druckmann, oyunun hikayesini herkesin beğenmek zorunda olmadığını, beğenmeyenlerin de olabileceğini dile getirirken, paylaştığı mesajlarda olduğu gibi nefret söylemlerini gördüğünde yaşadığı hayal kırıklığını dile getirdi.

Bu mesajı atanlardan bazıları Druckmann’a ‘dinsiz’ derken kimi de ‘ölmesini’ istedi. Paylaştığı tweet’in ardından Druckmann’a destek yağarken Dijikolog.com olarak da şunu belirtmek istiyoruz: Evet, oyun gerçekten de bir başyapıt. İnce detaylarıyla çok iyi örülmüş ve bugüne dek geliştirilen oyunların en iyisi. Ancak hikayesi elbette muhteşem diyemeyiz; daha doğrusu biz desek de bir başkası bunu muhteşem bulmayabilir. Çünkü göreceli bir kavramdan söz ediyoruz. Ancak her ne sebep olursa olsun kimse nefret söyleminde bulunamaz. Bu bir insanlık suçudur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.